Правоохоронцям досі не вдалося встановити особи підозрюваних у справі про вбивство одного з керівників видання Українська правда, журналіста Павла Шеремета.
Про це повідомив глава Нацполіціі України Сергій Князєв у вівторок, 26 грудня, на прес-конференції в Києві, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на видання LIGA.net.
«На жаль, особи, які скоїли вбивство громадянина Шеремета, не встановлені», – сказав Князєв.
Говорячи про причини засекречування рішення судів у цьому кримінальному провадженні, він зазначив, що інформація для публічного доступу закрита не тільки у справі Шеремета, і робиться це з метою уникнути інсинуацій.
«Чому ми засекретили саме в цьому правопорушенні рішення судів – хочу повідомити, що не тільки в цьому, а й у багатьох правопорушення, за якими йде розслідування і які вимагають великої кількості звернень до суду першої інстанції, щоб не потрапляти під інсинуації. І щоб правопорушники, в першу чергу, не розуміли шляхів, якими йдуть слідчі підрозділи, ми приймаємо такі рішення», – пояснив глава Нацполіціі.
Як повідомлялося, вранці 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Автомобіль належав керівниці «Української правди» Олені Притулі, її в машині в момент вибуху не було.
Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом вбивства Шеремета. Вбивство кваліфіковано за ч.2 п.5 ст.115 КК України – (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб), підслідність по якому віднесена до Нацполіціі. Раніше в Нацполіціі України заявляли, що в якості основної версії вбивства журналіста слідчі розглядають його професійну діяльність.
Журналісти з проекту «Слідство.Інфо» разом з колегами з міжнародної мережі OCCRP представили власне розслідування вбивства Павла Шеремета.
5 червня 2017 року ім’я Павла Шеремета внесли в Меморіал журналістам, загиблим при виконанні своїх професійних обов’язків, в Музеї новин «Newseum» в столиці США Вашингтоні.
12 липня Міжнародний Комітет захисту журналістів (CPJ) представив у Києві спеціальний звіт про вбивство Павла Шеремета. Комітет повідомив про відсутність конкретних результатів в даному розслідуванні і рекомендував Україні задіяти всі необхідні ресурси для встановлення організаторів цього злочину.
20 липня в Києві прошла акція пам’яті «Рік без Павла», присвячена річниці загибелі Павла Шеремета. Її учасники вимагали від влади розслідувати вбивство журналіста.
Головне слідче управління Нацполіції засекретило всі судові рішення у справі про вбивство Павла Шеремета для захисту життя осіб, «які беруть участь у кримінальному судочинстві».