Наявність паспорта РФ у кримчан не тягне за собою жодних правових наслідків – правозахисниця

Новини
Фото: Reuters

Виявлення у громадян України, які проживають в окупованому Криму, російського паспорта в контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) на адмінкордоні з півостровом не тягне для них жодних правових наслідків.

Про це повідомила юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Ганна Рассамахіна в ефірі Радіо Крим.Реаліі, передає Центр журналістських розслідувань.

«Якщо на адмінгкордоні у вас знайдуть російський паспорт, то це не тягне за собою ніяких правових наслідків. В українському законодавстві чітко прописано, що російське громадянство в Криму примусове, але не визнається чинним. Тобто заборона на друге громадянство в даному випадку не застосовється», – сказала Рассамахіна.

Вона також вказала, що при оформленні кримчанами документів на материковій Україні чиновники нерідко вимагають у них довідки переселенців і «створюють інші нічим не виправдані перешкоди, які завдають найбільшої шкоди».

«Ми рекомендуємо включати на диктофон і записувати подібні відмови», – зазначила правозахисниця.

Вона також додала, що жителі Криму можуть відновить зараз загублений український паспорт тільки через суд. (Якщо у кримчанина залишилася копія втраченого паспорта або він знає його серію і номер, то документ можна відновити в управлінні Державної міграційної служби – ред.)

Нагадаємо, у вересні 2015 року заступник керівника Федеральної міграційної служби РФ Анатолій Фоменко повідомив, що після анексії Криму мешканцям півострову було видано понад 2 мільйони російських паспортів.