У Конгресі США підтриманий законопроект про співпрацю з Україною в сфері кібербезпеки

Новини
Конгрес США Фото: Facebook Embassy of Ukraine in the USA

Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про посилення співробітництва між Сполученими Штатами і Україною в сфері кібербезпеки, який спрямований на захист від кібератак з Росії.

Документ був підтриманий 404 голосами «за», повідомляє посольство України в США на своїй сторінці в Facebook, передає Центр журналістських розслідувань.

«Конгресмени схвалили проект «Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки», що спрямований на просування активнішої взаємодії між Україною і США у сфері кібербезпеки в умовах протидії російській гібридній агресії», – йдеться в повідомленні.

Законопроект передбачає надання Сполученними Штатами допомоги Україні в удосконаленні стратегії кібербезпеки, зокрема, щодо посилення захисту комп’ютерних мереж органів державної влади, зменшення залежності України від російських інформаційних та комунікаційних технологій, сприяння участі України у програмах обміну інформацією.

Як відзначили в українському посольстві, в документі підтверджується відданість Сполучених Штатів Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, Будапештському меморандуму про гарантії безпеки, підтримці співробітництва нашої держави з НАТО.

Співавторами документа виступили члени Конгресового українського кокуса, конгресмен-демократ Брендан Бойл і конгресмен-республіканець Браян Фітцпатрик.

На розгляді законопроекту в пленарному залі Палати представників був присутній посол України в США Валерій Чалий. «В США зроблено важливий крок на підтримку нашої країни!», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Для набуття чинності законопроект має бути проголосований також Сенатом і підписаний президентом США.

Нагадаємо, 5 лютого 2018 року американський конгресмен Брендан Бойл повідомив, що до порядку денного Палати представників США включений законопроект про зміцнення співпраці між Сполученими Штатами і Україною в сфері кібербезпеки з метою захисту від кібератак з Росії. Конгресмен вніс цей законопроект ще в 2017 році.