У Держдепі США оцінили втрати оборонного сектора РФ від санкцій в $3 млрд

Новини
Спікер Держдепу США Хізер Нойерт Фото: US Departament of State

У Державному департаменті США відзначають, що в результаті набуття чинності закону «Про протидію противникам США за допомогою санкцій» (CAATSA) оборонний сектор Росії втратив контракти з низкою країн на суму понад 3 млрд доларів.

Про це заявила офіційний представник Держдепу США Хізер Нойерт, передає Центр журналістських розслідувань.

«Ми задоволені тим, що деякі країни припинили закупівлі деякої російської продукції і товарів. Ми вважаємо, що ми змогли зупинити транзакції на більш ніж 3 мільярди доларів. Припинення таких угод, по суті, є покаранням. Чому? Тому що це означає, що менше грошей іде в російський бюджет. Таким чином, це розглядається частиною того, що ми вважаємо успіхом в притягненні Росії до відповідальності», – сказала Нойерт.

Вона додала, що США також попередили країни в усьому світі про CAATSA і застерегли їх від укладення контрактів з підприємствами оборонно-промислового комплексу РФ.

Нойерт додала, що США мають намір також вводити санкції проти країн, осіб і організацій, які будуть проводити транзакції, що суперечать CAATSA.

Як повідомлялось, 2 августа 2017 року американський президент Дональд Трамп підписав закон про нові санкції США проти Росії, Північної Кореї та Ірану. Новий закон, ухвалений переважною більшістю в палаті представників і Сенаті, посилює санкції щодо Росії і дає Конгресу США право блокувати рішення президента про їх скасування.

В кінці вересня 2017 року Мінфін США повідомив про введення нових санкцій проти енергетичного і банківського секторів економіки Росії, які були накладені за її агресію проти України. Зокрема, обмежувальні заходи, які набрали чинності з 28 листопада 2017 року, передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків, які потрапили під санкції, до 14 днів, а нафтогазових компаній – до 60 днів. Крім того, заборонено продавати нові цінні папери, випущені російськими компаніями.

Під удар нових санкції в першу чергу підпадають такі великі російські банки, як «Сбербанк», «Внешэкономбанк», «Росэксимбанк» і «ВТБ Банк», а також російські енергетичні гіганти, включаючи «Газпром», «Лукойл» і «Транснефть».

26 січня 2018 року США розширили санкційний список проти Росії, введений через агресію РФ в Україні. В оновлений перелік увійшли 21 фізична особа і 21 компанія.

30 січня 2018 року Мінфін США оприлюднив список російських політиків, чиновників і олігархів, які так чи інакше пов’язані з президентом РФ Володимиром Путіним. У переліку – 114 чиновників і 96 олігархів (кожен з яких володіє активами від $ 1 млрд і вище). Список не є санкційним, за винятком тих осіб, хто раніше потрапив під обмежувальні заходи США.

Сукупні статки російських мільярдерів, які стали фігурантами так званого «Кремлівського звіту» Мінфіну США, за день впали на $ 1,1 млрд.

Міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що адміністрація президента США Дональда Трампа накладе фінансові санкції на десятки заможних росіян із «кремлівської доповіді».

18 лютого 2018 року держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Сполучені Штати розглядають можливість внесення ряду представників Росії до санкційного списку осіб, на яких поширюються обмежувальні заходи, введені США проти РФ.