У Києві 24 лютого відкрилася фотовиставка «Кримська лінія вогню», яка розповідає про воїнів АТО родом з окупованого Криму. На ній представлені фотографії 10 кримчан, які захищали Україну, як у лавах Збройних сил, так і Добровольчих батальйонів.
Виставка є спільним проектом держпідприємства «Кримський дім» і видання Українська правда, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство QHA.
«Я про це думав кілька місяців і зрозумів, що дуже важливо показати людей, які воюють або воювали на сході України з Криму. Дуже часто в українському суспільстві дорікають, що таких людей немає. Ми хотіли через ці історії показати дуже різних людей. Вони з різних батальйонів, різного віку, але всі борються за незалежність і свободу для своєї країни», – розповів один з організаторів фотопроекту, програмний директор «Кримського дому» Алім Алієв.
За словами організаторів, великою трудністю було знайти тих героїв, які були говорити публічно, адже у багатьох на окупованому півострові залишилися рідні та близькі.
Автор проекту, фотограф і журналіст Кріс Кулаковська, розповіла, що заради того, щоб поспілкуватися з героями проекту, їй довелося об’їхати всю Україну від зони АТО, де деякі з кримчан все-ще воюють, до західних областей країни.
«Іноді хотілося плакати, тому що дуже складні бекграунди. Багато у кого до цих пір залишилися діти або родичі в Криму, і вони кілька років їх не бачать через те, що вони воюють і їм закрита дорога до Криму», – сказала Кулаковська.
У відкритті виставки взяли участь національний лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров, його заступники Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров, а також багато кримськотатарські і українські громадські діячі.
Виставка буде працювати в «Кримському будинку» (ул.Михайла Омеляновича-Павленка, 9) до кінця березня.
Як повідомлялося, 26 листопада 2016 року в Херсонській області в декількох кілометрах від адмінкордону з тимчасово окупованим Кримом був відкритий пам’ятник «Кримчанам, загиблим в боях за єдність України». Пам’ятник встановлено зусиллями волонтерів благодійної організації «Героїка» у села Ставки Каланчацького району біля траси «Е-97».