Державна служба геології та надр України автоматично продовжила «Чорноморнафтогазу» дію 19 спеціальних дозволів на користування надрами на підставі закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» у зв’язку з тимчасовою окупацією території України», який набрав чинності з 4 квітня.
Це питання обговорювалось під час зустрічі керівника Держгеонадр Олега Кирилюка з головою правління ДАТ «Чорноморнафтогаз» Світланою Нєжновою, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію відомства.
«Згідно з нещодавно прийнятим законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» у зв’язку з тимчасовою окупацією території України», Держгеонадра автоматично продовжили «Чорноморнафтогаз» 19 спеціальних дозволів на користування надрами на період тимчасової окупації Криму», – сказав Олег Кирилюк.
Як вказала голова правління «Чорноморнафтогазу», через окупацію Криму та вкрай критичний господарський стан підприємства, воно не змогло вчасно пролонгувати спецдозволи на користування надрами та здійснити рентну плату.
«На сьогодні ми виживаємо за рахунок Стрілкового родовища (в Азовському морі – ред.). Завдяки новому закону ми маємо можливість автоматично продовжити термін дії спецдозволів на користування надрами і надалі ефективно захищати інтереси підприємства та держави в міжнародних судах проти незаконного видобутку РФ природного газу на шельфі Чорного та Азовського морів», – зазначила Світлана Нєжнова.

Світлана Нєжнова, голова правління ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» Фото: investigator.org.ua
Як повідомлялось, 14 березня 2018 року Верховна Рада ухвалила з правками президента закон №5370 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» у зв’язку з тимчасовою окупацією території України», який, зокрема, передбачає продовження дії спецдозволів на видобуток газу і заборону на порушення справ про банкрутство «Чорноморнафтогазу» до 1 січня 2019 року. 30 березня президент Петро Порошенко підписав закон.
Нагадаємо, після анексії Криму в руках окупантів залишилися українські активи ДАТ «Чорноморнафтогаз», балансова вартість яких, за оцінками НАК «Нафтогаз України», становить близько 15 мільярдів гривень: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, включаючи скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» ( «Незалежність»).
14 вересня 2016 року Україна ініціювала в міжнародному трибуналі ООН з морського права арбітражне провадження проти Росії для захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до окупованого Криму зонах Чорного і Азовського морів і Керченській протоці. 22 грудня 2016 року в Міжнародному трибуналі ООН з морського права був сформований суд, який у 2017 році почне розгляд позову України до РФ.
17 жовтня 2016 року НАК «Нафтогаз України» і шість його дочірніх компаній, включаючи «Чорноморнафтогаз», ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати 2,6 млрд. Дол. Збитків, завданих незаконним захопленням активів в Криму.
27 січня 2017 року Приморський районний суд Одеси наклав арешт на чотири самопіднімальні бурові установки (СПБУ) ПАТ «ДАТ« Чорноморнафтогаз », незаконно захоплені РФ в України після окупації Криму.
30 травня Приморський районний суд Одеси наклав арешт на 27 суден і 33 нежитлових приміщення ДАТ «Чорноморнафтогаз», захоплені Росією після окупації Криму.