На Донбасі з початку військових дій загинули понад 2,5 тис. цивільних – ООН

Новини
Фото: presalibera.net

На Донбасі з початку військових дій загинули понад 2,5 тис. цивільних осіб, і понад 9 тис. отримали поранення.

Про це повідомив координатор системи ООН в Україні Ніл Уокер в своїй доповіді державам-членам ООН в Нью-Йорку, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Інтерфакс-Україна.

Згідно з інформацією, оприлюдненою на сайті управління ООН з координації гуманітарних питань, Уокер підкреслив, що з початку конфлікту на Донбасі близько 4,4 млн людей опинилися у важкій гуманітарної ситуації, з низ 3,4 млн гостро потребують гуманітарної допомоги і захисту. Жителі районів, розташованих вздовж «лінії зіткнення», регулярно піддаються обстрілу, і в такій обстановці люди живуть вже більше чотирьох років.

«Понад 2 тис. 540 цивільних осіб були вбиті і понад 9 тис. отримали поранення з початку військових дій чотири роки тому», – сказано в інформації ООН.

За словами Уокера, в 2017 році на сході України щомісяця реєструвалося не менше 40 тис. випадків порушень режиму припинення вогню. Життєво важлива цивільна інфраструктура серйозно постраждала через систематичне недотримання перемир’я.

«У східній Україні на карту поставлено водопостачання понад 345 тис. цивільних осіб. У минулому році понад 130 інцидентів торкнулися критичну водну інфраструктуру», – поінформував Уокер.

За інформацією ООН, понад 600 тис. людей, включаючи 100 тис. дітей, страждають від збройних зіткнень уздовж 457-кілометрової «лінії зіткнення». Щомісяця понад 1 млн. людей змушені перетинати «сіру зону» через контрольні пункти в’їзду-виїзду.

Уокер також відзначив надзвичайно гостру мінну небезпеку в регіоні. Так, за його словами, тільки в минулому році на мінах і інших боєприпасах, що не розірвалися, підірвалися 235 цивільних осіб.

Координатор системи ООН в Україні нагадав, що на надання гуманітарної допомоги жителям України ООН запросила на 2018 рік 187 млн. дол., щоб надати допомогу і захист 2,3 млн осіб з найбільш вразливих верств населення. Однак поки зазначену суму зібрати не вдалося. Уокер закликав держави-члени проявити солідарність з людьми, яких торкнувся конфлікт в Україні, і терміново допомогти заповнити цей 97% -й дефіцит у фінансуванні.

«Брак коштів на проекти в Україні призвів до того, що ООН вперше в своїй практиці при визначенні пріоритетів доводиться враховувати гендерні та вікові фактори», – сказано в інформації ООН.

Як повідомлялось, з 16 листопада 2017 року по 15 лютого 2018 року Моніторингова місія ООН з прав людини задокументувала 12 випадків загибелі та 61 поранення цивільних осіб в результаті бойових дій на сході України.