В окупованому Криму близько півтори тисячі кримських татар з національними прапорами 13 травня здійснили традиційне сходження на гору Чатир-Даг в пам’ять про жертви злочинної депортації кримськотатарського народу з Криму у 1944 році.
Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook кримський журналіст Заїр Акадиров, передає Центр журналістських розслідувань.
«13 травня відбулося традиційне сходження кримськотатарської молоді (і не тільки) на гору Чатир-Даг. Близько 1500 осіб (дані організаторів) піднялися на вершину Еклізі-Бурун (1527 метрів над рівнем моря). Таким чином вшанувати пам’ять предків, які загинули в результаті депортації народу 1944 року. Під час сходження учасники утворили найбільшу в світі живу тамгу – родовий знак династії Гераїв, яка правила Кримським ханством. Зараз цей символ зображено на кримськотатарському прапорі», – написав Акадиров.
![](https://investigator.org.ua/wp-content/uploads/2018/05/vosxozhdenie_na_chatyr-dag.png)
Фото: Facebook Заир Акадыров
![](https://investigator.org.ua/wp-content/uploads/2018/05/vosxozhdenie_na_chatyr-dag_3.png)
Фото: Facebook Заир Акадыров
Він зазначив, що також на вершині були проведені колективний денний намаз і дуа (молитва) в пам’ять про жертв депортації.
![](https://investigator.org.ua/wp-content/uploads/2018/05/vosxozhdenie_na_chatyr-dag_2.png)
Фото: Facebook Заир Акадыров
Після цього учасники акції благополучно спустилися.
Сходження на Чатир-Даг є традиційною акцією, що проводиться кримською молоддю щорічно, починаючи з 2010 року. Представники молодого покоління збираються з усіх куточків півострова, щоб віддати данину пам’яті жертв депортації 1944 року.