«Верховний суд» окупованого Криму в середу, 20 червня, відхилив апеляційну скаргу захисту на продовження арешту кримськотатарського активіста Ісмаїла Рамазанова, якого ФСБ звинувачує в нібито «розпалюванні міжнаціональної ворожнечі і міжрелігійної ненависті».
Про це повідомляє видання Крим.Реалії, передає Центр журналістських розслідувань.
«Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу захисту Рамазанова на продовження йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою на один місяць, він залишиться в слідчому ізоляторі до 16 липня.
Захисник активіста, адвокат міжнародної правозахисної групи «Агора» Олексій Ладин клопотав про альтернативний запобіжний захід Рамазанову, не пов’язаний з позбавленням волі. Адвокат вказав, що за весь час утримання Рамазанова в СІЗО з ним не провели жодної слідчої дії.
За інформацією Олексія Ладіна, 19 червня слідчий пред’явив Рамазанову уточнене обвинувачення. За його словами, активісту пред’явлено обвинувачення за ч.1 ст.282 (порушення ворожнечі та ненависті і приниження групи осіб за національною ознакою) і ч.1 ст.222 (незаконне зберігання патронів) Кримінального кодексу РФ.
Слідчий допитав Рамазанова по суті пред’явленого обвинувачення, він свою провину не визнав.
За словами адвоката, щодо зберігання патронів його підзахисний пояснив, що вони йому не належать. За його словами, патрони під час обшуку «підкинув співробітник поліції, якого Рамазанов запам’ятав». У зв’язку з цим він клопотав провести впізнання цієї людини, а після – очну ставку з ним. Щодо звинувачення по другій статті, Рамазанов не став давати свідчення, оскільки в постанові про притягнення як обвинуваченого не було наведено конкретні інкриміновані йому фрази.
Також Рамазанов клопоче провести впізнання російських силовиків, які при затриманні катували його.
За словами захисника, в справі Рамазанова свідком проходить якийсь Максименко, за даними слідства – адміністратор групи Zello, в якій Рамазанова опублікував висловлювання, які йому інкримінують. Разом з тим, таке ж прізвище має один з правоохоронців, які били його в день затримання.
«Ісмаїл пояснював мені, що, коли співробітники правоохоронних органів били і катували його в службовому автомобілі – виламували пальці, душили, били – вони зверталися до одного з них Максименко Олександр Вікторович. Ця людина була без маски, Ісмаїл намалював його фоторобот, який ми долучили до протоколу допиту. Також мій підзахисний попросив провести упізнання співробітників, які конвоювали його після затримання, тому що вони усі час від часу знімали маски, і очні ставки з ними. Ще ми клопотали провести впізнання свідка Максименко, який нібито – адміністратор групи. Занадто багато Максименко на одну кримінальну справу», – сказав Ладін.
Як повідомлялося, 23 січня 2018 року в Криму російські силовики провели обшуки в будинках кримських татар – в селі Новий Мір Сімферопольського району і в місті Старий Крим Кіровського району. У селі Новий Мір силовики рано вранці увірвалися в будинок Рамазанова, вибивши вікна. Вони затримали Ісмаїла Рамазанова, пред’явили звинувачення в пропаганді екстремізму. За словами його батька, в ході обшуку були вилучені телефон, планшет, українські документи, також під ліжком були нібито «знайдені» понад 20 патронів.
25 сiчня «Сімферопольський районний суд» заарештував до 23 січня Ісмаїла Рамазанова, якого російські силовики звинувачують у поширенні відомостей, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу і міжрелігійну ненависть. За версією ФСБ, він поширював інформацію за допомогою інтернет-радіо Zello.
14 червня «Сімферопольський районний суд» продовжив арешт Ісмаїла Рамазанова до 16 липня.