В окупованому Криму з 20 червня оголосила голодування 68-річна Раїме Прімова, мати політв’язня кримчанина Нурі (Юрія) Прімова, засудженого на 5 років у севастопольській «справі Хізб ут-Тахрір», який знаходиться в російській колонії. Вона вимагає включити свого сина в список на обмін між Україною і РФ разом з іншими українськими політв’язнями.
Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.
«Мати політв’язня Нурі Прімова – Раїме Прімова з сьогоднішнього дня оголосила голодування. Вона також повідомила, що написала заяву в «Управління ФСБ Росії по Республіці Крим і місту Севастополь» з вимогою обміняти її сина – Нурі Прімова. У ФСБ їй відповіли, що на її звернення надійде відповідь протягом місяця», – йдеться в повідомленні.
Як зазначають активісти, Раїме Прімова – інвалід другої групи, їй 68 років. У неї відсутня одна нирка, діагностовано серйозне захворювання печінки.
«Для неї подібний крок є великим ризиком для життя і здоров’я. Але переконати її відмовитися від цього рішення не вдалося. «Я хочу врятувати свого сина, хочу, щоб його теж включили в списки до обміну. Більше не можу чекати …»- наполягає в телефонній розмові Раїме-тата», – розповіли в «Кримській солідарності».
Нагадаємо, 23 січня 2015 року під Севастополем співробітники ФСБ затримали Рустема Ваітова, Нурі (Юрія) Прімова і Руслана Зейтуллаєва за підозрою в організації і участі в діяльності організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в РФ. 2 квітня в с. Орлине (Севастополь) співробітники ФСБ провели обшук в будинку Ферата Сайфуллаєва, після чого затримали його за тою же підозрою.
7 вересня суд засудив Руслана Зейтуллаева, якого російські силовики назвали організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» до 7 років колонії загального режиму. Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі Прімов отримали по 5 років виправної колонії загального режиму.
27 грудня 2016 року Верховний суд РФ відправив справу Зейтуллаєва на перегляд. 26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі. 27 липня Верховний суд Росії збільшив Зейтуллаєву термін позбавлення волі з 12 до 15 років з обмеженням на рік після відбуття покарання.