В окупованому Криму, у вівторок, 3 липня, через різке погіршення здоров’я потрапила до лікарні 68-річна Раїме Прімова, яка з 20 юіня проводить голодовку з вимогою включити свого сина – політв’язня Нурі (Юрія) Прімова до списку на обмін між Україною і РФ разом з іншими українськими політв’язнями.
Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.
«Тільки що стало відомо, що мати політв’язня Раїме Прімова потрапила в лікарню. Її доставили каретою «швидкої допомоги» в Першу міську лікарню імені М.І. Пирогова, м.Севастополь з дуже низьким тиском», – йдеться в повідомленні.
Активісти нагадали, що Раїме Прімова – інвалід 2-ї групи. У неї тільки одна нирка, також у неї діагностували захворювання печінки.
«Через кілька днів після початку голодування, при огляді в лікарні, лікар-терапевт наполягав на припинення такої форми протесту матері в силу ряду діагнозів у Раїме Прімової і серйозного ризику для її здоров’я», – повідомили в «Кримській солідарності».
Як повідомлялось, в Криму з 20 червня оголосила голодування 68-річна Раїме Прімова, мати політв’язня кримчанина Нурі (Юрія) Прімова, засудженого на 5 років у севастопольській «справі Хізб ут-Тахрір», який знаходиться в російській колонії. Вона вимагає включити свого сина в список на обмін між Україною і РФ разом з іншими українськими політв’язнями.
Нагадаємо, 23 січня 2015 року під Севастополем співробітники ФСБ затримали Рустема Ваітова, Нурі (Юрія) Прімова і Руслана Зейтуллаєва за підозрою в організації і участі в діяльності організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в РФ. 2 квітня в с. Орлине (Севастополь) співробітники ФСБ провели обшук в будинку Ферата Сайфуллаєва, після чого затримали його за тою же підозрою.
7 вересня суд засудив Руслана Зейтуллаева, якого російські силовики назвали організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» до 7 років колонії загального режиму. Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі Прімов отримали по 5 років виправної колонії загального режиму.
27 грудня 2016 року Верховний суд РФ відправив справу Зейтуллаєва на перегляд. 26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі. 27 липня Верховний суд Росії збільшив Зейтуллаєву термін позбавлення волі з 12 до 15 років з обмеженням на рік після відбуття покарання.