У Києві вранці в п’ятницю, 20 липня, на перехресті вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького пройшла акція пам’яті вбитого на цьому місці 2 роки тому одного з керівників видання Українська правда, журналіста Павла Шеремета.
Про це повідомляє телеканал Громадське, передає Центр журналістських розслідувань.
На акцію прийшли активісти, журналісти та знайомі загиблого. Основним питанням, порушеним на заході, як і два роки тому залишається «Хто вбив Павла?».
До місця загибелі Шеремета жителі і гості столиці принесли квіти, а громадські активісти тримали плакати, на яких було написано: «20.07.2016. Київ. Павло Шеремет, 2 роки вбивці досі не знайдені».
Незважаючи на те, що президент України Петро Порошенко називав розслідування вбивства журналіста «справою честі», поки ні виконавців, ні замовників слідство не назвало. У цій справі немає жодного підозрюваного.
Пам’ять загиблого Шеремета вшанувала надзвичайний і повноважний посол США в Україні Марі Йованович, яка поклала квіти до місця загибелі журналіста, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.
Головний редактор видання Українська правда Севгіль Мусаєва зазначила, що громадськості та колегам Шеремета невідомий хід розслідування і його результати на даному етапі.
«Ми вимагаємо публічного звіту (з розслідування – ред.), оскільки публічний звіт був, якщо не плутаю, 17 лютого 2017 року … Мені здається, що за півтора року слідству точно потрібно вийти, відзвітувати: або визнати свою абсолютну неефективність, непрофесіоналізм, або розповісти, що було зроблено. Тому що просто мовчати – це неприпустимо», – сказала вона журналістам.
На думку Мусаєва, основні причини того, що вбивство не розкрите, – це непрофесіоналізм слідчих і те, що «владі просто невигідно розслідувати, бо замовники і вбивці якимось чином пов’язані з представниками вищих чиновників України».
Як повідомлялося, вранці 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Автомобіль належав керівниці «Української правди» Олені Притулі, її в машині в момент вибуху не було.
Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом вбивства Шеремета. Вбивство кваліфіковано за ч.2 п.5 ст.115 КК України – (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб), підслідність по якому віднесена до Нацполіціі. Раніше в Нацполіціі України заявляли, що в якості основної версії вбивства журналіста слідчі розглядають його професійну діяльність.
Журналісти з проекту «Слідство.Інфо» разом з колегами з міжнародної мережі OCCRP представили власне розслідування вбивства Павла Шеремета.
5 червня 2017 року ім’я Павла Шеремета внесли в Меморіал журналістам, загиблим при виконанні своїх професійних обов’язків, в Музеї новин «Newseum» в столиці США Вашингтоні.
12 липня Міжнародний Комітет захисту журналістів (CPJ) представив у Києві спеціальний звіт про вбивство Павла Шеремета. Комітет повідомив про відсутність конкретних результатів в даному розслідуванні і рекомендував Україні задіяти всі необхідні ресурси для встановлення організаторів цього злочину.
20 липня 2017 року в Києві прошла акція пам’яті «Рік без Павла», присвячена річниці загибелі Павла Шеремета. Її учасники вимагали від влади розслідувати вбивство журналіста.
Головне слідче управління Нацполіції засекретило всі судові рішення у справі про вбивство Павла Шеремета для захисту життя осіб, «які беруть участь у кримінальному судочинстві».