Російська Федерація змінила тактику поведінки в Азовському морі і почала на довше затримувати іноземні судна при проході в Керченській протоці, таким чином створюючи напружену ситуацію в акваторії. Зокрема російська служба затримує іноземні судна, які йдуть в Україну, затягуючи час надання дозволів проходу саме через Керченську протоку іноді до трьох діб.
Про це повідомив помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Укрінформ».
Він зазначив, що за міжнародним договором Азовське море є морем внутрішнього користування як для України, так і для Російської Федерації, і його можуть вільно використовувати дві сторони, тому формально РФ може оглядати судна.
«Але ми розуміємо, для чого це робиться», – зазначив Слободян, зазначивши, що в першу чергу це б’є по економічної привабливості України.
Відповідаючи на питання журналістів, є сенс розірвати вказаний договір про двостороннє використання Азовського моря, він зазначив, що зміна договору має цінність, коли обидві сторони мають намір його виконувати.
«Ми можемо прийняти таке рішення в односторонньому порядку, але, на мою думку, ефекту від цього не буде», – сказав Слободян.
Нагадаємо, про те, чому мовчить Україна у відповідь на зухвалі дії Росії, на чиїх інтересах грає Москва, затримуючи судна в Азовському морі, та чи не закінчиться пасивність української влади у цій кризі так само, як чотири роки тому – безпорадність Києва під час анексії Криму, розповів Андрій КЛИМЕНКО, експерт Фонду «Майдан закордонних справ» та головний редактор видання Вlackseanews в ефірі програми «Питання національної безпеки» (телепроект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська від 5 червня 2018 року).