В Алушті ФСБ провела огляд помешкання колишнього українського прикордонника

Новини
Микола Бігняк Фото: Facebook

В окупованому Криму в Алушті співробітники ФСБ під приводом пошуку зброї провели огляд помешкання та підвалу багатоквартирного будинку, де живе колишній український прикордонник Микола Бігняк. Він вважає, що справжня причина візиту – пошук приводу, щоб його виселити, бо на квартиру претендують інші люди.

Про це Бігняк розповів Громадському радіо, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Я живу в службовій квартирі біля прикордонної застави в Алушті. До 2010 року я служив в прикордонній службі України. В 2010 році звільнився і так в цій службовій квартирі і живу. Вони прийшли, зачитали мені через двері постанову апеляційного суду про огляд мого підвального приміщення. Там нібито є зброя … Постанова мотивована тим, що нібито є інформація, що маю відношення до купівлі та зберігання зброї», — сказав Бігняк.

За його словами, з так званим обшуком до нього прийшли вперше. Але раніше усно неодноразово натякали, що він має звільнити квартиру. Іншого житла при цьому не пропонували.

«Вони говорять: ти тут не потрібен в Криму, ти — старший офіцер запасу, прикордонник, колишній опер. Я деякий час працював в алуштинській мерії в юридичному управлінні, звільнився звідти у 2017 році — більше року тому. Неодноразово про мене писали в інтернеті на місцевих сайтах «доброзичливці», що у мене проукраїнська позиція і я не приховую своїх поглядів і взагалі: як в російській мерії може працювати така людина. Так само регулярно зупиняють на кордоні, розмовляють. Я сам родом з Хмельницького і їжджу до батьків. Стосовно мене проводилися фільтраційні заходи, в тому числі ФСБ-шниками та «прокуратурою» щодо моєї позиції — бесіди, розмови, протоколи опитування», — розповів кримчанин.

При цьому він зазначив, що хоча фактично працював в окупаційній міськраді Алушти, питань до нього з боку українських правоохоронців не було.

«Я прапорів не вішав, анексію не підтримував. В Google вбиваєте моє прізвище і дивитеся. Більше того, мені писали на роботу листи, що я конфліктую з співробітниками «прикордонної служби» і обзиваю їх окупантами. Вони писали мені в мерію. Потім вони мене додушили і змусили звільнитися, тому що я — загроза для російської безпеки», — розповів Бігняк.

Він також повідомив, що до березня 2014 року, коли Росія окупувала півострів, працював в Міністерстві курортів та туризму Криму. Потім звільнився і 5 березня влаштувався в юридичний відділ міськради Алушти.

Останнім часом Бігняк заробляв наданням юридичних послуг в Криму та на материковій Україні.

Нагадаємо в серпні 2017 року юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко повідомив, що в окупованому Криму Росія в порушення міжнародного гуманітарного права незаконно відбирає квартири українських військовослужбовців, які передислокувались на материкову Україну, і заселяє в них російських силовиків.