Держдеп США розглядає санкції щодо російської компанії, яка виявила інтерес до окупованого Криму

Новини

Держдепартамент США розгляне можливість включення до списку санкцій російського бізнесмена Володимира Євтушенкова – основного власника АФК «Система» — через інтерес компанії до окупованого Криму.

Про це йдеться у відповіді відомства конгресмену Ілеане Рос-Лейтінен, передає Центр журналістських розслідувань.

Санкції, випливає з відповіді, можуть бути введені відносно Євтушенкова через проекти АФК «Система» в Криму і Узбекистані, пише «Медуза».

На Московській біржі акції АФК «Система» в перші хвилини після відкриття торгів подешевшали на 4,5%, до позначки 8,565 рубля. Потім цінні папери компанії частково відіграли втрати.

Як пише РИА «Новый День», приводом для розслідування, в числі іншого, стало офіційне повідомлення ході Міжрегіонального форуму Громадської народного фронту, опубліковане на сайту Кремля: Володимир Путін заявив, що «Система» «будуватиме багатопрофільні лікувальні заклади і в Севастополі, і в Республіці Крим». Євтушенков підтвердив ці плани пресі.

Володимир Путін і Володимир Євтушенков Фото: obzor.press

В АФК офіційно заявляють, що група не веде інвестиційної діяльності на території Севастополя і Криму, і ніяких офіційних запитів з цього приводу не отримувала.

Проте, на тлі повідомлень про розслідування Держдепу акції «Системи» подешевшали більш ніж на 4%.

Інвестиційний портфель АФК «Система» складається переважно з російських компаній в різних секторах економіки (телекомунікації, роздрібна торгівля, високі технології, лісозаготівля та лесопереработка, фармацевтика, медичні послуги, сільське господарство, енергетика, фінанси, готельний бізнес та ін.). У корпорацію входить і ПАТ «МТС» – єдиний оператор зв’язку, фактично визнав Крим частиною Росії відразу після анексії.

Фахівці не виключають, що АФК продасть частину активів, щоб уникнути санкційних ризиків.

Держдепартамент США оголосив про введення з 22 серпня нових санкцій проти РФ через застосування хімічної зброї при отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів в Великобританії.

6 квітня США ввели санкції проти 24 російських олігархів і державних чиновників, а також проти 15 юридичних осіб – фінансових установ, державних і приватних компаній Росії, в рамках закону «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA) за втручання в 2016 року в американські вибори.

11 червня Мінфін США ввів санкції проти трьох росіян, трьох російських компаній і двох пов’язаних з ними структур, які базуються за кордоном РФ через кібератаки відповідно до закону CAATSA.

30 липня президент Дональд Трамп заявив, що санкції США проти РФ збережуться в тому вигляді, в якому вони існують зараз.

Як повідомлялось, група сенаторів Конгресу США, як від республіканців, так і від демократів, запропонувала законопроект, який передбачає посилення санкцій проти Росії за спроби втручання у американські вибори, а також за дії в Сирії та Україні.