Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) за 2014-2018 роки скасувало посвідчення на право розповсюдження і демонстрування або відмовило у його видачі 620-ти фільмам, серіалам та мультфільмам, в основному виробництва Росії.
Про це повідомляє видання «Детектор медіа», на запит якого Держкіно надіслало список заборонених до показу кінопродуктів РФ, передає Центр журналістських розслідувань.
Зокрема за 2014 рік Держкіно заборонило до показу в Україні 55 фільмів та серіалів, серед яких: «Біла гвардія», «Тарас Бульба», «Службовий роман. Наш час», ДМБ, «Мамо, не сумуй», «Вбити Сталіна», «Вулиці розбитих ліхтарів», «Ментовські війни», «9 рота» та інші.
У 2015 році Держкіно заборонило до показу всього 214 фільмів та серіалів. До забороненого списку потрапили: «Бригада», «Снайпер», «Пани офіцери», «Бійня на Майдані», «Солдати», «Дружина офіцера», «Каменська-1, 6», «Бандитський Петербург-5,6», «Лягавий», «Самара-2», «Всупереч всьому», 12 серія «Сватів», декілька серій «Фізрука», «Дубровський» та багато інших.
У 2016 році «чорного списку» потрапили 155 фільмів, серіалів та мультфільмів. Серед них: 41-60 серії серіалу «Кухня», «Подарунок долі», «Шукаю чоловіка», «Хрещений», «Сімнадцять миттевостей весни», «Віра, Надія, Любов», «Самара», «Вулиці розбитих ліхтарів-12», «Танкистка-4», «Ялинки-2», «Майстер і Маргарита», «Красуня та чудовисько», «Лютий», другий сезон мультсеріалу «Бєлка та Стрєлка. Пустотлива сімейка», «Простоквашино», «Пес у чоботях» та інші.
У 2017 році Держкіно заборонило до показу 66 фільми. Серед них: «Всупереч всьому», «Танкіст», «Кохання у великому місті-3», «Понаїхали тут!», «Свати 1-6», «102 далматинці», «Тихі омути», «Привіт, дуралеї!» Ельдара Рязанова та інші.
З початку 2018 року Держкіно заборонило до показу 130 фільми та серіали. Серед них: «Пристрасті по Чапаю», «Чужа доля», 118 серія серіалу «Моя прекрасна няня», «Штрафбат», «Нічна варта», «Денна варта», «Нюхач», «Нюхач-2», «Гоголь. Найближчий» Миколи Бондарчука. Також до «списку» потрапили декілька фільмів режисерки Оксани Байрак – «Хочу дитину», «Тобі справжньому (Історія однієї відпустки)», «Летюча миша», «Снігова любов, або Сон у зимову ніч».
Посвідчення були скасовані переважно телеканалам: «Інтер», «Україна», ICTV, «1+1», СТБ, Новий канал, ТЕТ, К2.
Нагадаємо, 4 червня 2015 року в Україні набув чинності закон про заборону розповсюдження і публічної демонстрації фільмів країни-агресора, що містять популяризацію або пропаганду органів влади і силових структур РФ і радянських органів держбезпеки, а також виправдовують окупацію української території незалежно від країни виробника, виготовлених після 1 серпня 1991 року, а також про заборону трансляції всіх російських фільмів, вироблених з 1 січня 2014 року.
Також заборонено демонструвати фільми за участю акторів, внесених до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.
29 березня 2016 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до Закону України «Про кінематографію» (щодо фільмів держави-агресора)», яким розширила раніше введену заборону на трансляцію російських фільмів, заборонивши демонстрацію в Україні кінопродукції держави-агресора, вироблену або продемонстровану після 1 січня 2014 року. У квітні 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон.