Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що єдиним ефективним заходом для запобігання отруєння навколо заводу «Кримський титан» на півночі Криму може бути деоккупація півострова і повне припинення українською владою діяльності цього заводу, а окупанти використовують наслідки екологічної катастрофи отруйних викидів.
Про це він написав у соцмережі, коментуючи напружену екологічну ситуацію в Криму після викиду шкідливої речовини на півночі півострова, передає Центр журналістських розслідувань.
«Почалося обережне зондування можливості відновлення подачі дніпровської води в тимчасово окупований Крим по Північно-Кримському каналу. Тепер в якості аргументів, покликаних розжалобити офіційна влада України і міжнародне співтовариство, російські окупанти використовують наслідки екологічної катастрофи, викликаної отруйними викидами заводу «Кримський титан». За твердженням російських окупантів, нестача води для заповнення відстійників, мовляв, привела до надмірної концентрації кислоти, що стало причиною отруєння околиць», – написав Чубаров.
За його словами, російська влада в Криму хоче за всяку ціну і зусиллями наповнити до зими дніпровською водою висохлі до самого дна водосховища Крим». Чубаров додав, що такої можливості окупантам ми не дамо.
Зампредставітеля президента України в АРК Ізет Гданов повідомив, що «вода піде в Крим лише після повного звільнення півострова».
Комісія Херсонської обласної екоінспекції у п’ятницю, 31 серпня, розпочала на адмінкородні з окупованим Кримом перевірку загрози потрапляння небезпечних речовин на територію Херсонської області внаслідок випаровування вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» на півострові, який належить українському олігарху Дмитру Фірташу.
Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань писав, що розташований в окупованому Криму завод «Кримський титан» Дмитра Фірташа скидає відходи в Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок, виправдовуючись зупинкою через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям завозить через закритий порт Керчі український ільменіт (сировина).