Правозахисні організації закликають Раду Європи, ОБСЄ та організації із захисту прав журналістів відреагувати на заборону кримському журналісту Миколі Семені на виїзд з окупованого Криму для проходження лікування в Києві.
Правозахисники звернулися до комісара Ради Європи з прав людини, делегатам жовтневої сесії ПАРЄ і країнам-учасницям Ради Європи із закликом «поставити перед Росією питання про надання Миколі Семені дозволу на виїзд з окупованого Криму для проходження лікування в нейрохірургічної та кардіологічної клініках на материковій Україні», передає Центр журналістських розслідувань.
Крім того, правозахисники просять представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ вжити всіх можливих заходів для якнайшвидшого вирішення питання.
Заклик підписали: Центр громадянських свобод, Інститут демократії імені Пилипа Орлика, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Фонд Відкритий Діалог, Харківська правозахисна група, Луганський обласний правозахисний центр «Альтернатива», Медійна ініціатива за права людини, Громадська організація «КрімSOS», Кримський Будинок , Кримська правозахисна група, Центр інформації про права людини, Інститут масової інформації.
Нагадаємо, ФСВП РФ не дозволила засудженому «судом» окупованого Криму до умовного терміну журналісту Миколі Семені виїхати з півострова для проходження лікування в кардіологічній клініці Києва.
Як повідомлялось, 22 вересня «Желєзнодорожний райсуд» окупованого Сімферополя засудивжурналіста Миколу Семену до 2 років 6 місяців позбавлення волі умовно із забороною на ведення публічної діяльності на 3 роки і випробувальним терміном 3 роки і зобов’язанням є 2 рази на місяць для контролю у ФСВП. «Суд» визнав Семену винним в скоєнні злочину передбаченого ч.2 ст. 280.1 КК РФ (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації).
18 грудня «Верховний суд Криму» пом’якшив вирок Миколі Семені в частині додаткового покарання: мова йде про заборону займатися публічною діяльністю на 2 роки, а не три, як було раніше в попередньому рішенні «суду».
В кінці версня 2018 року ЄСПЛ зареєстрував скаргу Миколи Семени і його захисника, адвоката міжнародної правозахисної групи «Агора» Олександра Попкова на вирок «Желєзнодорожного райсуду» Сімферополя, який засудив журналіста на 2 роки 6 місяців ув’язнення умовно із забороною займатися публічною діяльністю.