Біля входу в будівлю МВС у Києві почалася акція пам’яті радника мера Херсона, активістки Катерини Гандзюк, яка померла сьогодні в лікарні. Також у Херсоні мітингувальники вимагали розслідування вбивства.
Про це повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань.
Більше 350 людей вийшли на площу Свободи у Херсоні. Мітинг-реквієм присвячений пам’яті Катерини розпочався о 19 годині, повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань з місця події.
“Нам складно говорити, але у Катерини багато друзів, і ми не можемо стояти осторонь. На жаль, ми не дочекались, поки, офіційної відповіді від поліції, обставини смерті з’ясовуються. Ми будемо вимагати знайти замовників вбивства. Що має статися щоб припинилися напади на громадських активістів? Цей випадок має сколихнути нашу систему”, – повідомила Інна Зелена, колега Катерини Гандзюк та організаторка акції “Хто замовив Гандзюк” у Херсоні.
“Ви знаєте, це якраз та ситуація, як в пісні Цоя, “кому вмирати молодим?”. Адже скільки було зроблено нею, і все так закінчилося. Головне зараз знайти замовника вбивства, адже поки відомі лише виконавці. Суспільство має дізнатися “Хто замовив Катю Гандзюк?”, – сказав херсонський журналіст та громадський активіст Тарас Бузак.
Акцію біля входу в будівлю МВС у Києві провели близько 200 активістів і журналістів. Учасники акції виклали на асфальті перед входом до міністерства напис «її вбили».
Головна вимога активістів – довести розслідування нападів на цивільних активістів і виявлення замовників.
Радник міського голови Херсона Катерина Гандзюк перебувала в київській лікарні після нападу на неї з обливанням кислотою 31 липня цього року.
Гандзюк записала перше відеозвернення у лікарні Києва, де вона перебуває після нападу з кислотою. Його Гандзюк адресувала громадськості та українській владі. Вона наголосила, що досі не знає замовників нападу на себе, також, як і виконавців та замовників на інших активістів в Україні.
Повний текст звернення Катерини Гандзюк дивіться тут: «Виглядаю погано, але краще, ніж справедливість і правосуддя в Україні».
Нагадаємо, 31 липня на керуючу справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку. Невстановлений чоловік облив її концентрованою сірчаною кислотою, у результаті жінку госпіталізовано з хімічним опіком. Її стан оцінюється, як стабільно тяжкий.
1 серпня Нацполіція перекваліфікувала кримінальне провадження, відкрите за фактом нападу на Катерину Гандзюк, за статтею Кримінального кодексу «замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю», зважаючи на інформацію про ступінь тяжкості тілесних ушкоджень, отриманих постраждалою.
3 серпня у Нацполіції заявили, що затримали Миколу Новікова як особу, яка обгрунтовано підозрюється у нападі на Гандзюк. 6 серпня Херсонський міськсуд заарештував його до 1 жовтня. Однак Катерина Гандзюк заявила, що не впізнала Миколу Новікова як нападника.
Адвокат постраждалої Євгенія Закревська заявила, що Нацполіція розслідує напад на Гандзюк паралельно з СБУ, однак поліція не надала матеріали «своєї» справи в СБУ, чим свідомо гальмує слідство.
22 серпня суд звільнив Миколу Новікова з-під варти, оскільки правоохоронці визнали, що він не причетний до нападу на Гандзюк.
Згодом про підозру у нападі повідомили пяти особам: В’ячеславу Вишневському, Віктору Горбунову, Володимиру Васяновичу, Сергію Торбіну і Микиті Грабчуку. Усі вони є колишніми учасниками АТО та членами Української добровольчої армії.
22 серпня речник Нацполіції Ярослав Тракало повідомив, що четверо з п’яти підозрюваних у нападі на Гандзюк зізналися у скоєнні злочину.
Херсонський міський суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для чотирьох із пяти підозрюваних у скоєнні нападу на Катерину Гандзюк. П’ятого підозрюваного, В’ячеслава Вишневського, суд вирішив взяти під цілодобовий домашній арешт до 20 жовтня.
13 вересня Апеляційний суд Херсонської області залишив без змін запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для трьох підозрюваних у нападі на радницю міського голови Херсону і активістку Катерину Гандзюк. Ще одному підозрюваному суд змінив запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.