Міністерство юстиції України передало до Європейського суду з прав людини детальну інформацію про російських військових, які беруть участь у бойових діях на Донбасі.
Про це заявив заступник міністра юстиції Іван Ліщина в інтерв’ю «Європейській правді», передає Центр журналістських розслідувань.
«Ми всі знаємо, що ситуація з ефективним контролем змінилася. Якщо на початку агресії там були, по суті, бандформування, які хаотичним чином підпорядковувалися кураторам в Росії, то з 2015 року РФ структурувала свій контроль», – сказав Ліщина.
За його словами, на окупованих територіях Луганської та Донецької областей діють два армійських корпуси з більш-менш встановленою ієрархією, з єдиним штабом у місті Новочеркаськ.
«Ми вже повідомляли про це у Страсбург, але «аби як», без детальних підтверджень. А зараз ми отримали докази цього, і вже скоро ми подамо до ЄСПЛ більш-менш ґрунтовну інформацію про те, хто керував військовими з Росії – з реальними прізвищами, даними прикриття, документами, перехопленнями тощо», – підкреслив заступник міністра.
Ліщина визнав, що суд потребуватиме додаткового часу, щоб ознайомитися з новими доказами, проте це навряд чи занадто затягне розгляд скарги.
«Я не думаю, що нашу скаргу по Донбасу розглянуть дуже швидко – скоріше, можна розраховувати на слухання в 2020 році. До того моменту Росія матиме вдосталь часу, щоби прокоментувати всю нову інформацію, яку ми надали», – додав він.
Раніше Європейський суд з прав людини визнав за необхідне задовольнити клопотання Києва і об’єднав позови за заявами України щодо порушень Росією Конвенції про захист прав людини і основних свобод в два виробництва – по Криму і Донбасу.
Нагадаємо, справу «Україна проти Росії» в ЄСПЛ було розпочато 13 березня 2014 року і стосується подій, які привели до анексії Криму Росією і подальших подій на сході України. Другий позов до ЄСПЛ Україна подала до РФ 13 червня 2014 року в зв’язку з викраденням на Донбасі і перевезенням на територію Росії трьох груп дітей-сиріт та супроводжуючих їх дорослих.
Всього Україна подала вже п’ять скарг в ЄСПЛ, що стосуються дій РФ щодо незаконної анексії Криму, а також від відповідальності Росії за події на Донбасі.