Україна запропонувала встановити пункт СММ ОБСЄ в окупованій Керчі

Новини
Автомобиль СММ ОБСЕ в КПВВ «Каланчак» на админгранице с Крымом

Представник України в Тристоронній контактній групі в Мінську Євген Марчук під час зустрічі в середу, 19 грудня, запропонував встановити пункт спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в місті Керчі в окупованому Криму для запобігання фактам агресії з боку РФ.

«На ТКГ Є.Марчук звернувся до ОБСЄ з пропозицією негайно розпочати постійний моніторинг ситуації в акваторії Керченської протоки, Азовського і Чорного морів, нагадав, що мандат СММ ОБСЄ поширюється на всю територію України, отже, і на Крим, і на ділянки україно-російської кордону. І запропонував встановити постійний пункт моніторингу СММ ОБСЄ в Керчі», – повідомила в Facebook віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, передає Центр журналістських розслідувань.

Представники російської сторони продемонстрували неготовність до конструктивних кроків і компромісів.

«Росіяни вели себе як завжди. На минулому засіданні представник РФ в ТКГ Б. Гризлов, як тільки ми підняли питання Азова і негайного звільнення моряків, вийшов з засідання. Цього разу взагалі не приїхав, тому що відповідати на очевидні питання», – зазначила Геращенко.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

Європейський суд з прав людини у відповідь на звернення Кабміну України зобов’язав Росію надати інформацію про військовополонених українських моряків, захоплених під час нападу російських військових на кораблі ВМСУ в Чорному морі.

30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».

Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.