Підприємства кластеру високоточного озброєння та боєприпасів державного концерну «Укроборонпром» протягом 2018 року передали Збройним Силам України понад 2500 одиниць високоточного озброєння.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію «Укроборонпрома».
«Одним із ключових підприємств у цій сфері є Державне Київське конструкторське бюро «Луч», яке розробило та серійно виробляє високоточні ракетні комплекси «Стугна-П», «Корсар» та «Бар‘єр». Сотні цих комплексів з тисячами ракет до них вже передано до війська», – йдеться у повідомленні.
Як зазначили в держконцерні, конструкторам ДККБ «Луч» належить одна із передових розробок – ракетна система залпового вогню «Вільха». Ця високоточна зброя ще у травні пройшла завершальні вогневі випробування. До її створення залучено близько півтора десятка підприємств ДК «Укроборонпром» та низка інших виробників оборонно-промислової продукції. Однак, одна із особливостей «Вільхи» у тому, що вона повністю сконструйована із українських комплектуючих.
Очікується, що невдовзі розпочнеться серійне виробництво «Вільхи», яка суттєво посилить ракетно-артилерійську міць Збройних сил України.
Ще одна стратегічно важлива для обороноздатності України розробка ДККБ «Луч» – новітня крилата ракета «Нептун». Під час нещодавніх випробувань вона знищила надводну ціль на відстані 280 км. Таким чином, було доведено високу ефективність систем управління та розпізнавання цілей бортовим комплексом крилатої ракети.
Крім того, розповіли в «Укроборонпромі», держпідприємство «Науково-виробничий комплекс «Прогрес» цьогоріч завершило роботи над модернізацією та повним імпортозаміщенням високоточного 152-мм снаряду «Квітник». Цей боєприпас на відстані до 20 км влучає у ціль з похибкою у лічені сантиметри. Таку точність гарантує лазерне наведення на ціль, яке може здійснюватися з безпілотника або корегувальником.
У 2018 році фахівці Державної акціонерної холдингової компанії «Артем» здійснили великий обсяг робіт над реактивними снарядами РС-80 «Оскол». Ці 80-міліметрові некеровані ракети успішно пройшли декілька етапів Державних випробувань. Під час понад 300 пусків було підтверджено відповідність РС-80 основним тактико-технічним характеристикам та можливість їх застосування з вертольотів та літаків.
Окрім того, на ДАХК «Артем» розпочато роботи з серійного виробництва нових 152-мм снарядів для артилерійської системи «Гіацинт». Ці снаряди протягом 2018 року успішно пройшли визначально-відомчі випробування та підтвердили свої характеристики.
Таким чином, зазначили в Укроборонпромі, у 2018 році підприємства кластеру високоточної зброї та боєприпасів успішно виконали величезний обсяг робіт, пов‘язаний із постачанням надсучасних зразків ракетного озброєння до українського війська партіями у сотні одиниць. А також, завдяки новому високоточному обладнанню та виконанню програми імпортозаміщення, значно розширили можливості українського війська, яке отримує передову зброю здатну знищити противника першим пострілом.