Глави трьох комітетів, які очолюють демократи у Палаті представників США, звернулися з вимогою до Мінфіну обґрунтувати рішення про зняття санкцій з трьох компаній, пов’язаних з російським олігархом Олегом Дерипаскою.
Про це йдеться у офіційному листі, який опублікували у вівторок на сайті Фінансового комітету нижньої палати Конгресу, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Укрінформ».
«Надсилаємо офіційний запит на отримання документів, які стосуються процесу прийняття рішення, що призвело до виключення зі списку санкцій компаній EN+, «Русал» та «ЄвроСібЕнерго», – йдеться у листі.
Голови комітетів вимагають надати усі необхідні документи до 5 лютого.
Лист підписали глава Фінансового комітету, конгресвумен Максін Уотерс, голова Комітету з питань розвідки, конгресмен Адам Шифф та глава Комітету у закордонних справах, конгресмен Еліот Енгел.
Вони зазначили, що EN+, «Русал» та «ЄвроСібЕнерго» пов’язані з наближеним до Путіна олігархом Олегом Дерипаскою, хоча формально його частка акцій зменшена у пакетах компаній.
Демократи також нагадали, що Дерипаска пов’язаний з колишнім головою передвиборчої кампанії Трампа Полом Манафортом, який є фігурантом розслідування Мюллера щодо втручання РФ в американські вибори.
28 січня Департамент Міністерства фінансів США з контролю за зовнішніми активами (OFAC) скасував санкції з компаній, пов’язаних з наближеним до російського президента Володимира Путіна олігархом Олегом Дерипаскою. Однак сам мільярдер залишиться у санкційних списках США.
У жовтні уряд США заморозив активи російського бізнесмена Олега Дерипаски, в тому числі його особняки в Нью-Йорку і Вашингтоні.
6 квітня цього року США ввели нові санкції проти російських олігархів і компаній, в тому числі – проти Дерипаски і компанії Rusal. До кінця цього ж дня в результаті санкцій стан російського мільярдера скоротилося на $ 957 млн. 4 травня в зв’язку з введеними санкціями Надвоїцькій алюмінієвий завод почав працювати «на склад».
Центр журналістських розслідувань звірив оновлені санкційні списки OFAC міністерства фінансів США та РНБО України, і знайшов 40 «несинхронізованих» російських компаній та 25 «забутих» прізвищ російських державних діячів та бізнесменів.
Об’єднана компанія «Русал» (Объединенная компания «Русал»), що належить Олегу Дерипасці, присутня у списку РНБО, але з недостовірними даними: вказаний ІНН та інші реєстраційні дані належать компанії «Русский алюминий»,що є лише одною із дочірніх компаній, а адреса – компанії “Русал Норильск”, ліквідованій у 2014 році. Між тим у списку OFAC внесена зовсім інша компанія – United company RUSAL, зареєстрована у Джерсі. Крім того, до українського списку не внесені щонайменше шість компаній, які належать або контролюються Олегом Дерипаскою:
- группа компаний Basic Element («Базовый элемент»)
- ОАО «Агрохолдинг «Кубань»
- ООО В-Finance
- группа компаний “EN + Group PLC”
- ОАО “Группа ГАЗ”
У відповідь на запит Центру журналістських розслідувань щодо невідповідності санкційних списків США та України з переліком невнесених компаній , у Раді національної безпеки і оборони повідомили, що секретар РНБО Олександр Турчинов дав доручення направити надану інформацію для розгляду і належного реагування до Кабінету міністрів України та Служби безпеки України.