Компанія «Укренерго» підписала контракт зі швейцарською юридичною компанією Lalive для представлення інтересів держпідприємства в позові до РФ про компенсацію збитку, заподіяного захопленням активів в окупованому Криму.
Як повідомляє прес-служба компанії, Lalive має великий міжнародний досвід в галузі гірничої промисловості та енергетики, і зокрема успішний досвід підтримки позовів українських компаній до РФ у зв’язку з експропріацією активів, передає Центр журналістських розслідувань.
«У жовтні 2018 го Верховний суд Швейцарії ухвалив рішення на користь Укрнафти про компенсацію 50 млн доларів за 16 автозаправних станцій компанії. Інтереси Укрнафти в міжнародному арбітражі представляла саме Lalive», – йдеться в повідомленні.
У випадку «Укренерго» обсяги кримських активів набагато масштабніше, відзначають в компанії. Розмір компенсації поки що оцінюється.
Сума контракту з юристами – 49 млн грн на весь період співпраці. Витрати на їх послуги повинні бути компенсовані відповідачем.
Нагадаємо:
- У січні Верховний суд України надав дозвіл на виконання рішення Арбітражного суду в Гаазі про стягнення з РФ компенсації за експропріює в АРК майно.
- 9 травня 2018 року українські компанії виграли арбітраж в Гаазі проти Росії через майно в Криму.
- Російська Федерація відповідальна за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму, і повинна відшкодувати ряду українських компаній збитки. Арбітраж стартував 19 червня 2015 року з позовом 18 компаній і однієї фізичної особи, говориться в постанові Третейського суду в Гаазі.
- Рішення стало першим, за яким РФ змушена виплатити компенсацію в результаті анексії. За інформацією ряду ЗМІ, мова йде про компенсацію порядку 159 млн доларів.
- Влітку 2017 року стало відомо, що Постійний Третейський суд в Гаазі прийняв до розгляду позов ПАТ «Укрнафта» до Росії у справі про втрату компанією мережі АЗС на території окупованого Криму. Пізніше позов подала ще одна українська компанія – «Стабіл» («Stabil») і більше десятка інших компаній.
- У липні 2015 року «ПриватБанк» ініціював позов до РФ в міжнародний арбітраж в Гаазі з вимогою відшкодувати збиток від втрати активів у Криму.
- Нагадаємо, у вересні 2014 року «Госсовет Республики Крым» націоналізував кримське майно «Приватбанку» і групи компаній «Приват», головним засновником яких є Ігор Коломойський.