Екс-президент Криму Мєшков знову назвав Аксенова зрадником і зібрався у «депутати Госсовєта»

Новини
Екс-президент Криму Юрій Мєшков (у центрі) Фото: primechaniya.ru

Екс-президент Криму Юрій Мєшков назвав так званого «главу Криму» Сергія Аксенова та спікера «Госсовєта Криму» Володимира Константинова зрадниками, які в 2014 році намагалися утримати півострів у складі України і зібрався балотуватися в «депутати Госсовєта».

Про це Мєшков заявив на прес-конференції в Сімферополі, присвяченій підсумкам 5-річчя «Російської весни в Криму», повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію кримських ЗМІ.

«Вони займали, м’яко кажучи, двозначну позицію під час подій лютого-березня 2014 року. І якщо одна частина кримської верхівки в особі Володимира Константинова, Григорія Іоффе, Юхима Фікса і інших боягузливо вичікувала, то інша її частина – Серій Аксенов, Сергій Цеков і Ольга Ковітіді – виступила по відношенню до жителів Криму як відверті зрадники », – сказав екс-президент Криму.

Він також нагадав, що увечері 26 лютого 2014 року в ефірі програми «Тема дня» на ДТРК «Крим» Сергій Аксенов назвав проросійських активістів, які брали участь в мітингу під стінами Верховної Ради АРК, «провокаторами, які вимагають проведення референдуму щодо статусу півострова».

«У той же день нинішній сенатор Сергій Цеков в ефірі кримського телеканалу «ІТВ» і зовсім виступив як прихильник територіальної цілісності України, незважаючи на те, що до того моменту вже були загиблі за російський Крим. З 27 лютого 2014 року Сергій Аксенов протягом 4-х днів вимагав від українських силовиків проведення військової операції зі звільнення адміністративних будівель Верховної Ради і Ради міністрів Криму від тих, хто їх утримував. Тобто, від кримчан, які борються за Росію», – зазначив Мєшков.

На його думку, нинішня «влада» анексованого Криму за 5 років відсунула півострів далеко назад у своєму розвитку.

В ході прес-конференції представники кримської громадськості і журналісти запропонували Мєшкову балотуватися в «депутати Госсовєта Криму». Він погодився з пропозицією. Однак від якої політичної сили Мєшков намір балотуватися в «Госсовєт», поки невідомо.

Нагадаємо:

  • 30 січня 1994 року Юрій Мєшков був обраний президентом Криму. Практично весь час правління в автономії у нього виникали конфлікти з Верховною Радою Криму. У березні 1995 року цей конфлікт особливо сильно загострився. Мєшков зробив спробу розгону кримського парламенту, для чого його будівлю було блоковано, що мало не призвело до збройних сутичок. У ситуацію був змушений втрутитися Київ. 17 березня 1995 року Верховна Рада України скасувала кримську конституцію і ще близько 40 законів автономії, в тому числі про інститут президентства. Мєшков виїхав до Росії, прийняв громадянство РФ і викладає в одному з московських вузів.