ГПУ змінила підозру ймовірним виконавцям нападу на Гандзюк після укладення угод

Новини
Сергій Торбін і четверо імовірних виконавців убивства Катерини Гандзюк В’ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов, Володимир Васянович та Микита Грабчук. Скріншот з фільму «Гандзюк: системне вбивство»

У справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк Генеральна прокуратура змінила підозру ймовірним виконавцям нападу на неї після укладання угод про визнання винуватості.

Про це розповів прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Українську правду».

«4 квітня 2018 року ці п’ятеро підозрюваних осіб звернулися із заявами до процесуального керівника про укладання угод про визнання винуватості», – сказав Лисенко.

«Вони беззастережно визнали свою винуватість у вчиненні інкримінованих їм злочинів, надали правдиві, послідовні та повні покази про події, у тому числі й викривальні покази щодо своєї участі у злочині, а також участі у ньому інших осіб», – каже речник ГПУ.

За словами Лисенка, встановивши наявність достатніх доказів та підстав, згаданим співучасникам злочину було змінено раніше повідомлені підозри на ч.2 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою –ред.) , ч.2 ст.121 КК України (Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, або спричинило смерть потерпілого).

Санкція статті про завдання тяжких ушкоджень передбачає покарання від 7 до 10 років позбавлення волі.

На уточнююче запитання, чи були пред’явлені нові підозри після викривальних показів ймовірних виконавців речник ГПУ відповів, що іншою додатковою інформацією щодо цього кримінального провадження не володіє.

Нагадаємо:

  • 31 липня 2018 року на керуючу справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою, у результаті жінку було госпіталізовано з хімічним опіком.
  • 4 листопада Гандзюк померла в київській лікарні, де вона лікувалася після нападу. Після цього слідчі змінили кваліфікацію нападу на неї на закінчений злочин – по п.4, 6, 11 і 12 ч. 2 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, за замовленням).
  • 6 листопада Верховна Рада України створила тимчасову слідчу комісію щодо розслідування нападу на Катерину Гандзюк та інших активістів.
  • 28 січня 2019 року батько убитої активістки Віктор Гандзюк на засіданні тимчасової слідчої комисси в Раді заявив, що голова Херсонської облради Владислав Мангер, голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Ріщук повинні піти з політики через співпрацю з kпідозрюваним в організації вбивства його дочки.
  • Бюро Херсонської обласної організації ВО «Батьківщина» виключило Мангера з лав партії і рекомендувало йому піти з посади голови Херсонської обласної ради.
  • Генпрокуратура України повідомила про підозру Мангеру в організації вбивства Катерини Гандзюк.
  • 15 лютого Шевченківський райсуд Києва заарештував Мангера з правом внесення застави в розмірі 2,5 млн грн. В цей же день адвокат вніс заставу за Мангера і його випустили з під варти. 16 лютого поліцейські надягнули Мангеру електронний браслет.
  • 6 березня Мангеру повернули закордонний паспорт, а також зняли з нього електронний браслет.
  • 5 квітня Мангеру знову вдягли електронний браслет для відстеження його місцеперебування.
  • 24 квітня видання «Слідство.Інфо» повідомило, що п’ятьом імовірним виконавцям убивства активістки Катерини Гандзюк змінили підозру зі вбивства на умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень.