Комітет Конгресу США схвалив запровадження санкцій проти «Північного потоку-2»

Новини
Судно-трубоукладач Audacia укладає трубопровід Nord Stream 2 на острові Рюген, Німеччина, 7.11.2018 Фото: Reuters

Комітет у закордонних справах Палати представників Конгресу США схвалив законопроект, який введе цільові санкції проти компаній, які беруть участь у спорудженні газопроводу «Північний потік-2» (Nord Stream 2), який Росія використовує як енергетичну зброю проти Європи.

Про це повідомляє агентство Укрінформ, передає Центр журналістських розслідувань.

«Володимир Путін нам не друг. Він ворог. Путін продовжує використовувати енергетику та постачання газу як зброю проти Європи. І немає гіршого прикладу цієї тактики за газопровід «Північний потік-2», який дозволить Росії, якщо вона захоче, взяти Європу у заручники», – пояснив конгресмен Майкл Маккоул, презентуючи законопроект.

На його думку, у час, коли президент РФ Путін використовує всі свої тактичні прийоми для того, аби посіяти хаос та розбрат у світі, у тому числі між США та їхніми європейськими союзниками, потрібно працювати разом, аби зупинити цю діяльність.

«Саме тому законопроект, який ми сьогодні розглядаємо, настільки важливий. Він вводить добре розраховані цільові санкції проти компаній, які беруть участь у спорудженні підводної частини газопроводу «Північний потік-2»… Я з гордістю підтримую цей законопроект, який наносить удар по російським зусиллям з перетворення енергетики на зброю проти Європи та іншого світу», – додав Маккоул.

Пізніше комітет схвалив законопроект. Вже невдовзі він має попасти до зали голосувань. Оскільки авторами документу виступають як демократи, так і республіканці, він має високі шанси на швидке ухвалення та підписання президентом США Дональдом Трампом.

Як пояснив автор документу, конгресмен-республіканець від штату Ілінойс Адам Кінзінгер, санкції проти «Північного потоку-2», передбачені законопроектом Палати представників Конгресу США HR.3206 здатні зупинити будівництво російських газопроводів, при цьому не наносячи шкоди економікам країн Євросоюзу.

«Мій законопроект запровадить цільові санкції проти суден-трубоукладників, аби зупинити побудову Північного та Турецького потоків. Спрямовуючи санкції на судна-трубоукладники, ми зможемо заблокувати спорудження, але при цьому уникнемо небажаних наслідків для економік наших союзників у Європі», – зазначив він.

Судно-трубоукладач Pioneering Spirit починає роботу з прокладання труб для трубопроводу Nord Stream 2 в Гельсінській затоці, Фінляндія, 23.12.2018 Фото: Reuters

Кінзінгер попередив, що завершення побудови газопроводів «Північний потік-2» та «Турецький потік» створить додаткові загрози для мільйонів європейців і призведе до дестабілізації континенту, і саме на протидію такому розвитку подій спрямований його законопроєкт HR.3206 про захист європейської енергетичної безпеки.

«США мають стояти пліч-о-пліч наших союзників у ЄС та НАТО у захисті наших спільних цінностей та безпеки, даючи відсіч путінськім загарбницьким планам», – пояснив він.

Водночас Кінзінгер зауважив, що Німеччина, «наріжний камінь нашого трансатлантичного альянсу», використовує проект «Північного потоку-2» задля отримання конкурентних переваг над партнерами в ЄС, і такі дії «безсумнівно, несуть загрозу європейській згуртованості».

Він також нагадав, що ряд європейських країн усвідомлюють загрозу, яку проект «Північного потоку-2» несе їхній безпеці: «Наші союзники Польща, Данія, Україна, Британія висловлювали протест проти російської домінації на європейському енергетичному ринку».

Конгресмен нагадав, що у березні вже був ухвалений закон, який стимулює європейські країни до розвитку власних джерел енергії. Таким чином, переконаний він, вдасться використовувати обидва закони як своєрідні «кнут і пряник».

Нагадаємо:

  • Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід планується побудувати поруч з «Північним потоком».