Двоє суддів, які визнали націоналізацію «Приватбанку» незаконною, збрехали в деклараціях – Bihus.info

Новини
Фото: bihus.info

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Ігор Качур та в.о. голови суду Володимир Келеберда, які у квітні 2019 року визнали націоналізацію «Приватбанку» незаконною, не внесли у декларації будинки та квартири, якими регулярно користуються.

Про це йдеться у сюжеті Марини Ансіфорової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» видання Bihus.info.

Журналісти зафіксували, що Качур щоранку виїжджає на роботу із заміського будинку у селі Іванковичі, користування яким він не зазначив у своїй декларації. Земельна ділянка, на якій розташований будинок, належить батькові судді Анатолію Качуру, який стверджує, що будував маєток саме він, а не його син. Однак проживає у маєтку, на території якого розташовані штучні ставки, гостьовий будинок, будка охорони та власна капличка, саме суддя.

Окрім цього, у власності родини судді щонайменше 8 квартир у Печерському районі Києва: 4 з них придбані до початку роботи Качура у Окружному адмінсуді Києва, ще 4 – уже під час суддівства. Серед них – 3 квартири у житловому комплексі «Бульвар Фонтанів», ціни на які стартують від 3,5 млн грн.

На них, за словами Качура-старшого, заробив теж він – нібито завдяки «лобізму законопроектів» в часи роботи у Верховній Раді та Кабінеті міністрів України.

У відповіді на запит видання йдеться про те, що в період з 1992 по 2000 роки посадовий оклад Анатолія Качура у Кабінеті міністрів становив від 6910 карбованців до 330 гривень. Приблизно стільки ж він отримував на різних посадах у Секретаріаті Верховної Ради з 2000 по 2005 роки.

Інший суддя з трійки у справі щодо «Приватбанку» Володимир Келеберда не вказав у декларації заміський будинок у селищі Літки. Будинок знаходиться у власності екс-дружини судді Олени Келеберди. Попри розлучення, пара, за словами консьєржів, продовжує спільно мешкати в київській квартирі. Також журналісти зафіксували, як Келеберда у домашньому одязі ходить біля будинку своєї колишньої дружини. За словами судді, приїжджає він туди до своїх дітей.

У 2013-2015 роках ділянки тут отримала екс-дружина судді та його матір Марія Келеберда. Попри розлучення, у липні 2019 року, поруч із ділянками екс-дружини судді отримав ділянку і брат судді Сергій Келеберда.

Нагадаємо:

  • 18 квітня трійка суддів Окружного адмінсуду Києва визнала незаконною націоналізацію «Приватбанку»/ 13 червня Нацбанк України подав скаргу до Вищої ради правосуддя на суддів Окружного адмінсуду, мотивуючи її тим, що судді «розтягнули» розгляд справи на 22 місяці.