У Криму окупанти втретє відмовили в реєстрації парафії ПЦУ – архієпископ Климент

Новини

В окупованому Криму «міністерство юстиції Республіки Крим» втретє відмовило в реєстрації парафії Православної церкви України на півострові.

Про це виданню Крим.Реалії повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент.

«Вранці подзвонили з управління «міністерства юстиції Криму» і повідомили про те, що відмовлено в реєстрації релігійної організації. На питання про причини, було сказано, що вся інформація знаходиться у Демецької (заступник начальника управління Ірина Демецька – ред.), тому що вона підписувала відмову», – розповів владика.

За його словами, йому відмовили саме тоді, коли він виїхав із Криму, щоб виступити на нараді ОБСЄ з людського виміру у Варшаві, яка має відбутися 25 вересня.

«Перед вильотом заходив в «міністерство», щоб мені надали інформацію про реєстрацію, але сказали, що це питання вирішується і мені додатково повідомлять. А відмовили саме тоді, коли у Варшаві перебуваю», – додав архієпископ Климент.

Юрист Регіонального центру прав людини Сергій Заєць сказав виданню, що окупаційна «влада» Криму навмисно не реєструє парафію ПЦУ.

«Вони кожен раз роблять різні відмови. Вони роблять це просто для того, щоб не реєструвати. Коли вони пишуть якісь недоліки в поданих документах, то, як правило, вдруге подають, усунувши їх. Вони знаходять нові, про які раніше не говорили. Два відмови вже таких було», – сказав Заєць.

1 серпня в управлінні «міністерства юстиції Криму» вдруге відмовили в реєстрації парафії ПЦУ на півострові.

Нагадаємо:

  • 28 червня 2019 року «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше УПЦ КП – ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
  • 24 липня архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент після повернення до Сімферополя виявив, що з храму вкрали всі церковні речі Кримського єпархіального управління.
  • Синод Православної церкви України закликав посилити міжнародні санкції проти Росії і конкретних посадових осіб відповідальних за розграбування собору святих Володимира і Ольги ПЦУ в Сімферополі та причетних до порушення права на свободу совісті та віросповідання у окупованому Криму.
  • У серпні 2019 року стало відомо, що земельну ділянку, виділену Сімферопольською міськрадою в 2013 році Кримській єпархії УПЦ КП для будівництва храму, окупаційна «влада» Сімферополя передала римо-католицькій громаді для будівництва кафедрального собору.
  • За словами владики Климента, за п’ять років окупації Криму Росією українська церква залишилась єдиним консолідуючим фактором для українців, які мешкають на півострові. Саме церква дозволяє їм зберігати свою національну культуру і свою українську ідентичність.
  • Українська громада окупованого Криму готує звернення до ЄСПЛ, який розглядає справу про знищення храму Православної церкви України у Сімферополі.