Нацрада не продовжила групі компаній «112 Україна» цифрові ліцензії

Новини

Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення у четвер, 26 вересня, відмовила в продовженні цифрових ліцензій на мовлення в регіональному мультиплексі МХ-5 п’яти регіональним компаніям, які мовили під логотипом «112 Україна»: ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «ТВ Вибір», ТОВ «Лідер ТВ». При цьому сам телеканал «112 Україна», який має супутникову ліцензію, продовжує мовлення.

Про це повідомляє видання «Детектор медіа».

Свої рішення Нацрада мотивувала тим, що протягом дії ліцензій компанії систематично порушували умови ліцензій і законів, що підтверджено санкціями Нацради. Строк дії ліцензій компаній завершився ще у вересні 2018 року. Але вони продовжували мовити, доки Нацрада не розгляне питання продовження або непродовження ліцензій.

За період діяльності цих компаній Нацрада застосувала до кожної з них вісім санкцій, які є чинними та не скасованими судом.

Нацрада понад рік не розглядала питання щодо продовження строку дії цифрових ліцензій компаній з групи «112 Україна», тому що діяла заборона суду. 16 вересня суд скасував ухвалу, яка забороняла розгляд цього питання.

Систематичні порушення, які фіксувала Нацрада протягом мовлення цих п’яти компаній, пов’язані з порушенням ними програмних концепцій, які передбачали регіональне мовлення в розважально-інформаційному форматі. При цьому фактично на частотах мовив загальнонаціональний інформаційний канал «112 Україна».

Члени Нацради наголосили, що не йдеться про позбавлення ліцензії каналу «112 Україна»: він має супутникову ліцензію та продовжить мовити. А йдеться про регіональні компанії, які зобов’язані були мовити як регіональні канали, а не ретранслювати загальнонаціональний канал (юридично це було створення «спільного продукту», а не ретрансляція).

26 вересня фактично стало останнім днем дії ліцензій цих компаній, після чого вони мають припинити цифрове мовлення.

«Ми оперативно повідомимо оператора телекомунікацій («Зеонбуд» – ред.) про кожне ухвалене рішення», – наголосив член Нацради Сергій Костинський.

На звільнені місця в мультиплексі МХ-5 Нацрада найближчим часом оголосить конкурс.

В свою чергу телеканал «112 Україна» поширив заяву, в якій розцінив рішення Нацради «як жорстку цензуру, що піддає сумнівам наявність свободи слова в Україні».

«Дії Нацради є незаконними … Ми сприймаємо рішення Нацради як незаконне рішення нелегітимного органу влади», – йдеться у заяві.

На каналі наголосили, що продовжать мовлення на супутнику, в кабельних мережах і в інтернеті.

Нагадаємо:

  • У грудні 2018 року кінцевим бенефіціаром усіх шести телеканалів, що входять до групи «112 Україна» став народний депутат від «Опозиційного блоку» та давній соратник Віктора Медведчука, кума російського президента Володимир Путіна.
  • У жовтні 2018 року нардеп Євген Мураєв продав Тарасу Козаку телеканал NewsOne.
  • 14 червня 2019 року Тарас Козак став власником каналу ZIK і створив з трьох своїх інформаційних каналів («112 Україна», NewsOne і ZIK) медіахолдинг «Новини», який очолив Олексій Семенов.