У Києві біля будівлі Офісу президента проходить акція «Рік без Каті» в пам’ять про смерть херсонської громадської активістки Катерини Гандзюк з вимогою до влади України покарати винних в її загибелі.
Пряму трансляцію з місця події на вулиці Банкова веде телеканал hromadske.
4 листопада, в день смерті активістки, акції «Рік без Каті» з вимогою покарати винних у її смерті пройдуть в більш ніж в 40 містах України та світу.
Крім Києва, акції також проходять в: Херсоні, Одесі, Житомирі, Харкові, Сєвєродонецьку, Луцьку, Львові, Коростишеві, Хмельницькому, Вінниці, Дніпрі, Торецькому, Самборі, Сумах, Рівному, Кропивницького, Ужгороді, Чернівцях, Тернополі, Івано-Франківську, Кривому Розі, Черкасах, Маріуполі та Запоріжжі.
Також акції влаштують в містах світу: Варшаві (Польща), Парижі (Франція), Берліні та Карлсруе (Німеччина), Римі (Італія), Брюсселі (Бельгія), Раковник (Чехія), Тель-Авіві (Ізраїль), Брно (Чехія) , Відні (Австрія), Чикаго, Нью-Йорку, Айова-Сіті, Бостоні та Кремнієвій долині (США), в Естонії і Канаді.
4 листопада посольства Німеччини і Франції в Україні у річницю загибелі Катерини Гандзюк заявили, що очікують від українських правоохоронців вирок замовникам вбивства херсонської активістки
Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор у річницю загибелі Катерини Гандзюк заявив, що Сполучені Штати вимагають справедливості для вбитої активістки, яка боролась з корупцією, та її родини.
4 листопада виповнюється рік з дня смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк, яка померла в лікарні після нападу з сірчаною кислотою. Друзі, близькі Гандзюк і активісти наголошують, що покарання понесли учасники нападу, а замовники досі не названі слідством.
Як повідомлялось, СБУ розслідує кримінальне провадження щодо правоохоронців, які здійснювали розслідування вбивства Катерини Гандзюк на початковому етапі, а також, імовірно, сприяли втечі організатора нападу Олексія Левіна.
Нагадаємо:
- 31 липня 2018 року на керуючу справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою, у результаті жінку було госпіталізовано з хімічним опіком.
- 4 листопада Гандзюк померла в київській лікарні, де вона лікувалася після нападу. Після цього слідчі змінили кваліфікацію нападу на неї на завершений злочин – по п.4, 6, 11 і 12 ч. 2 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, за замовленням).
- П’ятеро нападників на херсонську активістку Катерину Гандздюк, включаючи організатора і виконавців, пішли на угоду зі слідством і визнали себе винними.
- Покровський районний суд Дніпропетровської області затвердив угоди зі слідством п’ятьох фігурантів справи вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк — Сергія Торбіна, Микити Грабчука, Віктора Горбунова, В’ячеслава Вишневського, Володимира Васяновича.
- Організатора нападу Сергія Торбіна засудили до 6,5 років ув’язнення. Микита Грабчук, який виливав кислоту, отримав 6 років. Вячеслав Вишневський, той, хто віддав сигнал обливати та Володимир Васянович, той, хто привіз виконавців на місце нападу, отримали по 4 роки. Віктор Горбунов, який купив кислоту – 3 роки.
- Ігор Павловський на свободі, справу проти нього передали до суду. Олексій Левін, якого вважають замовником, втік з України.