Пентагон розмірковує над скороченням військового контингенту США у Західній Африці – це має стати першим кроком глобальної передислокації військ у протистоянні Вашингтона Росії та Китаю.
Як повідомляє «Європейська правда», про це йдеться у публікації газети The New York Times, яка посилається на ознайомлені з процесами джерела.
«Міністр оборони Марк Еспер зважує пропозиції про значне скорочення – або навіть повне виведення – американських військ із Західної Африки в якості першого етапу перегляду глобального розгортання військ… Ці думки є наслідком прагнення скоротити кількість місій, які ведуть боротьбу з віддаленими терористичними групами, і замість цього зосередитися на протистоянні так званим великим державам, таким як Росія і Китай», – йдеться у публікації.
Американці думають залишити свою велику базу в Нігері, а також відкликати підтримку французьких військ, які борються з ісламістами в Нігері, Малі та Буркіна-Фасо.
Попереднє рішення про виведення військ з Африки очікується в січні. Очевидно, воно викличе критику з боку законодавців, союзників і військових чиновників.
Міністр оборони також розглядає значне скорочення присутності на Близькому Сході. Еспер хоче вивести половину з 5-тисячного контингенту в Іраці і третину з 13-тисячного контингенту в Афганістані.
CША почали брати участь у численних антитерористичних операціях по всьому світу після терактів 11 вересня 2001 року. Близько 200 тисяч американських військовослужбовців в цей час розміщені за кордоном.
Одним із важливих моментів передвиборчої кампанії Дональда Трампа 2016 року було «закінчення безкінечних воєн США». Однак виглядає, що Пентагон не розглядає можливість зменшення кількості, а розмірковує над їх передислокацією, пише газета.
- Президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет Сполучених Штатів на 2020 рік.