Служба безпеки України розглядає дві пріоритетні версії причин аварії літака «Міжнародних авіаліній України» в Ірані.
Про це повідомив голова Служби безпеки України Іван Баканов 10 січня під час засідання робочої групи, поінформувала пресслужба відомства.
Пріоритетні версії – влучання ракети і теракт.
«Дійсно, версія про влучання ракети зенітно-ракетного комплексу «Тор» привертає сьогодні найбільшу увагу суспільства. Однак достатньо відкрити інструкцію з експлуатації ЗРК, аби виникла низка питань, котрі потребують додаткових відповідей. Зокрема, мова йде про дальність польоту ракети, нюанси щодо керування комплексом тощо. Усі питання зараз опрацьовуються», – сказав Баканов.
Також СБУ вивчає інформацію щодо ймовірності теракту.
«Тема надто важлива, аби зараз робити якісь поспішні висновки», – додав глава відомства.
Баканов закликав громадян обережніше ставитися до поширення неперевіреної інформації.
Україна отримала доступ до чорних скриньок літака МАУ, який розбився під Тегераном, та записів диспетчерів з центру управління польотами аеропорту іранської столиці, заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на брифінгу в Києві 10 січня.
До Тегерана вилетіло близько 50 українських представників, зазначив міністр.
«Вони технічними засобами намагаються реконструювати літак, щоб зрозуміти, що з ним сталося. Ми отримуємо повну співпрацю від іранської сторони. Іранська сторона допомагає нам, ми отримали доступ як до деталей літака, так і до місця падіння. Поліція забезпечує безпеку цього місця, хоча там від самого початку мали доступ місцеві, що ускладнювало розслідування», – сказав Пристайко.
«Зараз наша команда отримла доступ до чорних якщиків та записів диспетчерів з центру управління польотами в аеропорту Тегерана й нашими пілотами. Уся ця інформація наразі аналізується, ми не відкидаємо жодної версії», – додав він.
Офіційний представник уряду Ірану Алі Рабії назвав брехнею заяви, що літак компанії «Міжнародні авіалінії України» поблизу Тегерана збили іранською ракетою. Він стверджує, що така інформація є частиною «психологічних операцій США».
- Президент США Дональд Трамп, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо і прем’єр Великобританії Борис Джонсон допускають, що Boeing МАУ міг бути збитий в небі над Тегераном ракетою.
- Літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився орієнтовно о 6:00 за тегеранським часом (близько 4:30 за київським часом) у середу, 8 січня 2020 року, після зльоту з тегеранського аеропорту ім. Імама Хомейні. На борту перебували 168 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули. Більшість загиблих в авіакатастрофі – громадяни Канади та Ірану.
- МАУ оприлюднило імена членів екіпажу «Боїнга» – громадян України.