Українцям запропонують перераховувати на «другу пенсію» в спецфонди

Новини
www.ualist.com

Перераховані українцями на «другу пенсію» гроші повинні надходити в спеціальні фонди. А щоб уникнути корупції, керівництво підприємства не знатиме, де саме ведеться облік коштів. Досягти цього можна шляхом створення електронної системи, яка веде облік коштів кожного платника через персональний електронний кабінет, який працівник буде вибирати на свій розсуд.

Про це повідомив член Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР), яка брала участь в розробці законопроекту щодо другого пенсійного забезпечення, Олександр Панченко,йдеться в інтерв’ю для UBR.ua.

«Хто повинен створити такий кабінет? Це повинен бути адміністратор, який веде облік системи. Щоб був легкий перехід від одного керівного до іншого, все повинно бути в одному місці. Тобто повинен бути центральний адміністратор, який буде адмініструвати цю систему. І ця система буде працювати тільки тоді, коли цей адміністратор буде тільки один», – підкреслив Панченко.

І про цей персональний вибір підприємство знати не буде.

За його словами, якщо таких фондів і їх адміністраторів буде багато, дуже легко буде створити при підприємстві таку компанію з адміністратором і стежити, хто перейшов на систему, а хто ні. Тому чиновники створюють систему, коли контролювати цей процес з боку роботодавця буде неможливо саме завдяки такій системі централізації.

«У нас буде пенсійне казначейство, і в ньому будуть пенсійні портфелі. І саме до управління портфелями будуть залучатися компанії з управління активами, які на конкурентних засадах будуть конкурувати один з одним, у кого краще результати, хто показує кращу прибутковість», – зазначив член НКЦПФР.

Панченко зазначив, що така система створить конкуренцію між учасниками, і всі зможуть побачити результати їх роботи, оскільки вся ця інформація буде знаходитися у відкритому доступі.

  • У Верховній Раді підготували законопроект, за яким усі, хто працює офіційно, повинні будуть відраховувати додаткові внески із зарплати, щоб зібрати собі на так звану «другу пенсію».
  • Прийняти законопроект депутати планують до кінця 2020 року. А з 2021 року він може вступити в силу. Однак, платити накопичувальні пенсійні внески українців змусять не відразу, а скоріше з 2023 року. За цей час повинні створити структури, відповідальні за збереження «на старість».
  • В Україні для прогнозного розрахунку майбутньої пенсії запроваджено новий електронний сервіс – «Пенсійний калькулятор», який доступний в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ).