Звільнені в кінці грудня в результаті обміну утримуваними особами між Україною та так званими «ДНР» і «ЛНР» українці просять уповноважену Верховної Ради з прав людину Людмилу Денісову посприяти в забезпеченні їх житлом.
Про це омбудсмен України повідомила на своїй сторінці у Facebook.
«До мене надходять звернення від осіб, які були звільнені 29 грудня минулого року відповідно до домовленостей Тристоронньої контактної групи з врегулювання збройного конфлікту на сході України з проханням посприяти в забезпеченні їх житлом. Адже термін їх реабілітації в ДЗ «Лісова поляна» (госпіталь ветеранів війни – ред.) закінчується, і більшість із них не мають власних домівок», – написала Денісова.
Вона додала, що на початку січня працівники Секретаріату омбудсмена зібрали повну інформацію про потреби цих громадян, зокрема і в житлі. Також, для забезпечення права на працю звільнених осіб, була ініційована зустріч працівників Служби зайнятості, аби вони ознайомили звільнених осіб із послугами центрів зайнятості та надали інформаційно-консультаційні послуги з пошуку роботи.
«Інформація щодо майнових потреб була передана в повному обсязі профільним міністерствам. Вважаю, що українці, які перебували в полоні на територіях так званих «ДНР» та «ЛНР» і втратили там своє здоров’я заслуговують на гідне соціальне забезпечення від держави, аби вони могли скоріше адаптуватися до мирного життя», – зазначила Денісова.
Нагадаємо:
- 29 грудня в рамках обміну утримуваних осіб Україні передали 76 громадян, які утримувалися РФ і бойовиками ОРДЛО. У свою чергу, Україна передала на окуповані території 127 осіб.
- За данними представниці України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі Валерії Лутковської, у полоні бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР» залишаються ще близько трьохсот українців. Україна продовжить переговори щодо їх повернення.
- Станов на 20 січня 2020 року, за даним СБУ, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконно утримуються 184 особи.