В окупованому Криму «судові пристави» вимагають від Управління кримської єпархії Православної церкви України (ПЦУ) оплатити на користь «міністерства майнових і земельних відносин Криму» судові збори в сумі 50 тис. рублів за справою, розглянутою «Арбітражним судом Республіки Крим», який зобов’язав єпархію передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «Мінмайна Криму». У разі несплати збору «пристави» загрожують описати та вилучити церковне майно.
Про це повідомив Центру журналістських розслідувань Архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент.
За його словами, 23 березня в кримську єпархію ПЦУ від «судових приставів» надійшла Постанова про прийняття виконавчого провадження до виконання, датована 27 лютого.
«Це означає те, що в разі, якщо Управління кримської єпархії не сплатить ці гроші і не виконає вимоги, які ставить «суд», то церковне майно буде описано і вилучено. Так само, як це було в 2017 році, коли за рішенням так званого «суду» у нас відібрали перший поверх разом з майном, яке сьогодні «судові пристави» намагаються продати, щоб оплатити судові витрати. Це мені нагадує фашистську гармонію, коли спочатку людину саджали в концтабір, потім розстрілювали, а родині висилали рахунок за страту ув’язненого», – сказав владика Климент.
Нагадаємо:
- 28 червня 2019 року «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше УПЦ КП — ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
- 24 липня архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент після повернення до Сімферополя виявив, що з храму вкрали всі церковні речі Кримського єпархіального управління.
- За словами владики Климента, за п’ять років окупації Криму Росією українська церква залишилась єдиним консолідуючим фактором для українців, які мешкають на півострові. Саме церква дозволяє їм зберігати свою національну культуру і свою українську ідентичність.
- Українська громада окупованого Криму готує звернення до ЄСПЛ, який розглядає справу про знищення храму Православної церкви України у Сімферополі.
- На початку березня 2020 року Кабінет міністрів України ухвалив проект постанови про тимчасову передачу на час окупації Криму з комунальної в державну власність єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги Кримської єпархії ПЦУ. Документ направлений до Верховної Ради. Як очікується, він допоможе захистити права релігійної громади Кримської єпархії ПЦУ в окупованому Криму, а також зберегти українську ідентичність на півострові.