Вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу неможливо провести в осяжному майбутньому – це випливає з відповіді голови Центральної виборчої комісії Олега Діденка на депутатський запит народного депутата Сергія Рахманіна (фракція “Голос”).
Про це Рахманін повідомив у дописі в соцмережі Facebook.
Народний депутат звернувся до голови ЦВК із запитом про умови проведення виборів у районах Донбасу, які сьогодні знаходяться під російською окупацією.
“Щойно отримав відповідь голови Центрвиборчкому Олега Діденка на свій депутатський запит. На запитання – за яких умов можуть відбутися вибори на окупованих територіях Донбасу, – керівник ЦВК відповів вичерпно. Я перекладу зміст листа з юридичної мови на загальнолюдську: ці вибори неможливо провести в осяжному майбутньому”, – написав Рахманін.
Він навів неповний перелік умов, які, за словами голови ЦВК, необхідно виконати перш ніж проводити вибори на окупованих територіях:
- припинення тимчасової окупації та збройної агресії;
- виведення російських окупаційних військ, їх військової техніки;
- роззброєння всіх незаконних збройних формувань і найманців;
- відновлення повного контролю за державним кордоном;
- відновлення конституційного ладу й правопорядку на тимчасово окупованих територіях;
- відновлення діяльності правоохоронних органів;
- безумовне забезпечення безпеки громадян;
- створення належних умов для повернення внутрішньо переміщених осіб;
- обстеження житлового й адміністративного фонду на предмет безпечності для людей;
- повне розмінування;
- відновлення діяльності місцевих організацій політичних партій;
- визначення переліку населених пунктів, що реально існують;
- встановлення реальної кількості громадян, що мають право голосу;
- поновлення бази даних Державного реєстру виборців.
“Для розуміння: тільки повне розмінування триватиме роки”, – прокоментував перелік Сергій Рахманін.
Депутат зауважує, що керівник Офісу президента Андрій Єрмак “випромінює впевненість: вибори на тимчасово окупованих територіях можливі. Буцім, якщо все складеться – то навіть цьогоріч”.
Нагадаємо:
- 31 березня 2020 року голова Офісу президента Андрій Єрмак під час онлайн-брифінгу повідомив, що обмін утримуваними особами з ОРДЛО почнеться у найближчі два тижні.
- 13 березня Андрій Єрмак під час брифінгу в ОП заявив, що створення Консультативної ради як дорадчого органу в межах політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) в Мінську не створює правового поля для визнання ОРДЛО.
- 11 березня Тристороння Контактна група на переговорах у Мінську узгодила рішення про створення в межах політичної підгрупи “Консультаційної Ради”, до якої входять по десять представників ОРДЛО та України.