РФ намагається використовувати допомогу, надану для боротьби з пандемією коронавірусної інфекції COVID-19, для скасування санкцій Євросоюзу.
Про це йдеться в листі депутатів Європарламенту керівництву ЄС. Документ підписали майже 20 осіб, пише Радіо Свобода.
У листі наголошується, що санкції ЄС щодо Росії, які були введені після анексії Криму в 2014 році і початку війни на Донбасі, не заважають Росії захищати здоров’я своїх громадян і вносити свій вклад в глобальну боротьбу з коронавірусом. Автори додають, що обмеження не поширюються на торгівлю медичними товарами і спрямовані на нафтовий сектор і поставки зброї.
Депутати зазначають, що санкції проти Росії можуть бути переглянуті тільки в тому випадку, якщо буде досягнуто суттєвого прогресу в реалізації Мінських угод по врегулюванню конфлікту на сході України.
Законодавці ЄС також закликали Росію до припинення вогню на Донеччині та забезпечення доступу українських лікарів на території ОРДЛО.
Україна першою з держав-членів ООН перервала процедуру замовчування щодо ініційованого Росією проекту резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Декларація солідарності Об’єднаних Націй перед викликами, створеними коронавірусом 2019 (COVID-19)», написав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Нагадаємо:
- Індивідуальні санкції Євросоюзу вперше були введені 17 березня 2014 року і постійно продовжуються на півроку.
- 20 червня 2019 року Рада Європейського Союзу продовжила до 23 червня 2020 року діючу заборону на інвестиції в економіку окупованого Криму.
- 19 грудня 2019 року Рада Євросоюзу подовжила економічні санкції ЄС проти окремих секторів російської економіки ще на шість місяців – до 31 липня 2020 року. Ці обмежувальні заходи проти Росії Євросоюз ввів ще в 2014 році у відповідь на її дії з дестабілізації ситуації в Україні.