Мінкультури закликає українців на карантині долучатись до культурно-мистецьких заходів онлайн

Новини
Фото: Youtube TheOperaOdessa

Міністерство культури та інформаційної політики України закликає українців під час карантину скористатись можливістю долучитись до культурно-мистецьких заходів онлайн.

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

«Під час карантину культурно-мистецькі заклади успішно працюють в режимі онлайн. Всі театри сфери управління МКІП мають YouTube-канали, де можна долучитись до перегляду як архівних вистав, так і трансляції вистав діючого репертуару», – йдеться у повідомленні.

З оновленими афішами можна ознайомитися безпосередньо на офіційних веб-сайтах установ та закладів:

– Національним академічним театром опери та балету України імені Т. Г. Шевченка започаткований проект #театрвдома. Під цим тегом є змога відшукати усі публікації з артистами театру, які розповідають та показують як пережити карантин та що для цього роблять самі. Сайт театру. YouTube-канал театру
– Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької кожної п’ятниці, суботи та неділі о 19:00 год транслюються вистави онлайн, де глядачі мають можливість переглянути опери та балети з репертуару театру
– Харківський національний академічний театр опери та балету імені М. В. Лисенка запровадив соціальний проект #театрнадивані, мета якого – популяризація театрального мистецтва і, звичайно ж, висловлення любові і підтримки глядача. Театр надає можливість переглянути уривки з улюблених вистав і повномасштабні постановки, буквально не встаючи з дивану.
– Одеський національний академічний театр опери та балетуYouTubе-канал. У Facebook та Instagram також анонсується поява нових відеозаписів
– Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка презентує онлайн-бібліотеку, а також прямі ефіри акторів в InstagramYouTubе-канал. Театр запустив пробний проект платних переглядів вистав діючого репертуару
– Національний академічний театр російської драми імені Лесі УкраїнкиYouTubе-канал
– Національний академічний український драматичний театр ім. М. ЗаньковецькоїYouTubе-канал
– Національний цирк України та Запорізький державний цирк запустили трансляцію відеозаписів циркових вистав
– ДІАЗ «Хотинська фортеця»
– НІАЗ «Кам’яна Могила»
– ДІАЗ у м. Жовкві
– Національний музей Голодомору-геноциду. 3-D тур по Національному музею Голодомору-геноциду. Активні соціальні мережі із інтерактивними дописами: Facebook: Національний музей Голодомору-геноциду (найближчим часом з’явиться можливість проходити тести з теми Голодомору, що залучить молодь до пізнання теми геноциду українського народу та, зокрема, допоможе старшокласникам підготуватися до ЗНО); Instagram:@HolodomorMuseum.

Онлайн-лекції:

– Володимир Сергійчук про механізм Голодомору геноциду і втрати української нації
– про повстання напередодні та в роки Голодомору-геноциду розповідає історик Роман Подкур
– Валерій Удовиченко про кримінальну справу № 475 за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-33 рр.
– Голодомор-33: Історія злочину
– Лекція етнологині Ірини Батирєвої «Візуальні образи» у спогадах очевидців Голодомору 1932-1933 рр.
– У квітні запланована онлайн-презентація інформаційного ресурсу зі спогадами свідків Голодомору
– НЗ «Софія Киівська»
– Кирилівська церква
– НЗ «Батьківщини Тараса Шевченка»
– Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини
– Музей Заповіту Т.Г. Шевченка;

Посилання на виставки, 3D-тури:

– Золочівським замком
– Олеським замком
– садибою Маркіяна Шашкевича в с. Підлисся;
– проект тривимірного моделювання скульптур Пінзеля Pinsel.AR.
– відео про Каплицю Боїмів
– виставка «Осип Сорохтей. З минулого до сьогодення»;
– відеопутівник по Збаразькому замку.
– Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. Фото 3603D Тураудіогід IziTravelYoutube-канал.
– Національний музей Другої світової війни
– НІКЗ «Чигирин».
– дистанційне відвідування Національного музею-заповідника українського гончарства
– віртуальна екскурсія Національним музеєм літератури України. На сайті розміщено також аудіогід з виділенням провідних, найбільш цікавих експонатів кожного залу з розповідями про них та фотозображенням. Наразі на сторінці музею у Фейсбуці запроваджено нову активність за хештегом #змузейноїскарбнички – регулярно розміщуються матеріали з архіву музею, відеозаписи найбільш цікавих музейних заходів, подій та зустрічей із діячами культури.
– Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав». Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.
– Онлайн екскурсії з Хортиці.

Список оновлюється.

Нагадаємо:

  • 25 березня Кабінет міністрів запровадив на 30 днів режим надзвичайної ситуації по всій території України для протидії розповсюдженню коронавірусу COVID-19. Всі карантинні обмеження продовжені до 24 квітня.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що карантинний режим в Україні, скоріш за все, буде продовжений до початку травня. Послаблення карантину можливе лише, якщо буде позитивна динаміка зниження захворюваності коронавірусом.