Верховна Рада України проводить позачергове засідання – вже друге на поточному тижні і сьоме з початку карантину.
Спікер парламенту Дмитро Разумков раніше підписав розпорядження про скликання позачергового засідання на вимогу президента України Володимира Зеленського.
Як очікується, основним питанням порядку денного стане внесення змін до регламенту Верховної Ради, які б дозволили прискорити розгляд 16 тисяч поправок, внесених до другого читання «антиколомойського» законопроекту з метою затягнути його прийняття. Про це йдеться в законопроекті № 1043 (щодо протидії зловживанням правами народних депутатів в ході законодавчої процедури).
Крім того, на позачерговому засіданні планується ратифікувати Угоду про грант Фонду Е5Р (Проект «Вища освіта України») між Україною та Європейським інвестиційним банком (законопроект № 0034).
Депутати мають намір розглянути в другому читанні законопроекти «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (№2653) та «Про оборонні
закупівлі» (№2398-д).
Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроект про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, так званий «антиколомойський» законопроект. Ухвалення закону є одним з двох умов для укладення угоди з Міжнародним валютним фондом.
Зараз Україна претендує на розширену допомогу МВФ через пандемію коронавіруса. ЗМІ повідомляли про $ 7 млрд – $ 10 млрд. Якщо закон провалять, країну може чекати дефолт.
Нагадаємо:
- 18 грудня 2016 року Кабмін України прийняв рішення про перехід найбільшого в країні комерційного банку ПАТ «Приватбанк» у власність держави. 21 грудня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та міністерство фінансів України підписали договір про продаж 100% акцій ПАТ КБ «Приватбанк» та з цього моменту банк офіційно став державним. Для докапіталізації «ПриватБанку» Кабмін випустив облігації внутрішньої держпозики на 117 млрд грн, при цьому папери на 25,8 млрд грн Нацбанк викупив в кінці грудня 2016 року, ще на 1,4 млрд грн – в січні 2017 року.
- 19 грудня 2017 року Високий Суд Лондона у справі за позовом керівництва националізованого «Приватбанку» видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать або знаходяться під їх контролем, на суму понад 2,5 млрд дол. 19 січня 2018 року Високий суд Лондона продовжив дію наказу про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова.
- Повернення боргів тепер уже державного ПриватБанку кримським вкладникам потребує політичного рішення, а шахрайство із кримськими вкладами колишніх власників та топ-менеджерів – офіційного розслідування. Центр журналістських розслідувань значно полегшив роботу слідчим, провівши масштабне розслідування того, як із ПриватБанку під виглядом повернення кримських депозитів були виведені 15 млрд гривень.