В уряді запевняють, що дим у Києві – не з Чорнобильської зони

Новини

Голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевняють, що запах диму в Києві жодним чином не пов’язаний із пожежами в Чорнобильській зоні. За їхніми словами, напередодні шквальний вітер на Житомирщині пошкодив мережі електропередачі. Зранку в регіоні зафіксовано три нових осередки пожежі. До того ж горять і торф’яні поклади, через що дим і запах горіння можуть зберігатися кілька днів.

Про це вони повідомили президенту Володимиру Зеленському.

За їх словами, це не становить хімічної та радіологічної загрози, а радіаційний фон у Києві та області – у межах норми, не перевищує природних фонових значень.

Вміст діоксиду сірки, формальдегіду і діоксиду азоту був перевищений в повітрі Києва протягом 16 і 17 квітня, повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів Андрій Мальований, передає прес-служба КМДА.

Північно-західний вітер приніс до Києва повітряні маси з вогнищ пожеж Житомирської та Київської областей.

«Згідно з даними постів спостереження ЦГО ім. Бориса Срезневського, зміст продуктів горіння в Києві на постах спостереження було перевищено удвічі, а вміст діоксиду азоту – майже в чотири рази. Зараз спостерігається поступова нормалізація ситуації. Характер погоди 18 квітня не буде сприяти розсіюванню шкідливих домішок в приземному шарі повітря», – зазначив Андрій Мальований.

Вчора Київ і області виявилися під впливом пилової бурі і диму від лісових пожеж у Житомирській області. Це стало можливим через сильний вітер, повідомив заступник міністра МВС Антон Геращенко.

«На супутниковому знімку чітко видно, що дим лісових пожеж принесений з Житомирської області, а не із зони Чорнобильської АЕС, де пожежі були зупинені до вівторка. Ніякого підвищення радіоактивного фону в Києві і його околицях не спостерігається», – підкреслив Геращенко.

Нагадаємо:

  • 4 квітня повідомлялося, що в зоні відчуження Чорнобильської АЕС виникла верхова лісова пожежа на площі 20 гектарів, рятувальники направили на допомогу пожежним авіацію. Гасінню заважав підвищений радіаційний фон.
  • Згодом в Державному агентстві з управління зоною відчуження повідомили про нормалізацію радіаційного фону.
  • 13 квітня голова Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко заявив, що вигоріла частина дуже радіоактивного Рудого лісу, вогонь підійшов до Прип’яті.
  • Держслужба з надзвичайних ситуацій і заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко виступили із заявами про те, що Чорнобильської атомної електростанції та сховищу ядерних відходів пожежа не загрожує.
  • 14 квітня стало відомо, що Державній службі України з надзвичайних ситуацій знадобиться ще кілька днів, щоб загасити тління, яке залишилося після пожежі в Зоні відчуження Чорнобильської АЕС і навколо неї.