Аксенов запропонував черговий спосіб видобутку води в Криму

Новини
Фото: КРЦ

«Глава» окупованого Криму Сергій Аксенов заявив, що опріснення морської води – єдине рішення ситуації з дефіцитом водних ресурсів на півострові. А буріння нових свердловин для підйому підземних вод чревате наслідками.

Про це він сказав на нараді з водопостачання.

«Використання підземних вод в таких обсягах чревате наслідками. На наш погляд, єдиний вихід зараз – це опріснення морської води. Вперше у нашій країні такий проект буде реалізований. Всі розмови, що у нас повно води під землею – ну, колеги, все закінчується рано чи пізно. Ця вода колись буде витіснена морською водою і тоді будемо мати такі наслідки, що залишимося без сільського господарства, взагалі без нічого», – сказав Аксенов.

Прем’єр-міністр РФ Михайло Мішустін підписав постанову про виділення анексувати Криму і Севастополю 4,95 мільярда рублів на створення нових об’єктів водопостачання, повідомляє прес-служба уряду РФ.

«Кошти спрямують на будівництво водозабору на річці Бельбек з очисними і інженерними спорудами, а також на інфраструктуру для перекидання води з Кадиковське кар’єра. Будівельні роботи буде вести Міноборони. Після того як об’єкти введуть в експлуатацію, їх передадуть у власність Севастополю», – сказано в повідомленні.

За даними прес-служби, ще більш 870 млн рублів виділять на капітальний ремонт водопроводів, заміну застарілого обладнання і розробку додаткових свердловин. Кошти надійдуть з резервного фонду російського уряду.

Аксенов заявив, що «влада» готова використовувати всі можливі варіанти для вирішення проблеми дефіциту води в Сімферополі, Сімферопольському та Бахчисарайському районах, аж до «фантастичних».

Про опріснення морської води Аксенов заявляв одразу після анексії Криму РФ в 2014 році. Тоді окупанти підрахували, що опріснення води кримчанам буде коштувати не менше долара за кубометр.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • 3 вересня гендиректор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов заявив, що через тривалу посуху і малу кількості опадів, які повинні наповнювати водосховища, в окупованому Сімферополі навіть з урахуванням переходу на графік подачі води її запасів залишилося на два місяці. Тому було прийнято рішення відключити і подачу гарячої води.
  • В Білогірському районі Криму російські військові перекрили річку Біюк-Карасу земляною греблею нижче Білогірського водосховища і з ставка, що утворився, почали качати воду на потреби Сімферополя. Нижче за течією річка, яка забезпечувала водопостачання населених пунктів на сході півострова, залишилася без води.
  • З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.