У Криму «суди» в жовтні винесли шість вироків за відмову служити в армії РФ – КПГ

Новини
Відправка призовників в окупованому Сімферополі Фото: РИА Новости Крым. Александр Полегенько

В окупованому Криму в жовтні «суди» винесли шість нових вироків за ухилення кримчан від служби в Збройних силах РФ. Крім того, правозахисники зафіксували 4 нові кримінальні справи щодо мешканців півострова, які не бажають служити в російській армії.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ).

«Кримські «суди» в жовтні 2020 року винесли 6 вироків за ухилення від служби в Збройних силах Російської Федерації (ст. 328 КК РФ), в тому числі два в «Центральному районному суді Сімферополя» («судді» Сергій Деменок і Віктор Можелянській) і по одному в «Ленінському районному суді Севастополя» («суддя» Анатолій Василенко), в «Червоногвардійському районному суді» («суддя» Валентин Шукальський), в «Сімферопольському районному суді» («суддя» Олександр Сердюк) і в «Євпаторійському міському суді» («суддя» Анастасія Дудник)», – йдеться в повідомленні.

Також в жовтні правозахисники зафіксували 4 нові кримінальні справи щодо мешканців півострова за ст.328 КК РФ, санкція якої передбачає покарання від штрафу в розмірі до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до позбавлення волі на строк до двох років.

За даними КПГ, за весь період окупації півострова порушено і передано до суду 145 кримінальних справ проти кримчан, які хотіли уникнути призову в російську армію. За 140 з них вже винесено вирок, ще 5 знаходяться на стадії розгляду.

«Мілітаризація цивільного населення в Криму є однією з основних загроз правам людини і наслідком окупації. В даний час в Криму, в порушення ст.51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції) триває осінній призов», – нагадали правозахисники.

КПГ просить жителів Криму надсилати на електронну пошту [email protected] матеріали, що підтверджують військовий призов в Криму (повістки, фото- і відеоматеріали).

Нагадаємо:

  • У квітні 2018 року Україна в Раді Безпеки ООН вимагала від РФ припинити призов мешканців Криму в російську армію.
  • У жовтні 2018 року Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду через незаконний призов своїх громадян у окупованому Криму до російської армії, що є черговим доказом здійснення РФ воєнного злочину на півострові.
  • МУС кваліфікував анексію Криму як міжнародний збройний конфлікт між Україною і РФ.
  • Навесні 2019 року зібрані експертами докази незаконного призову в армію РФ в Криму були отримані офісом прокурора МКС. Експерти КПГ висловлюють надію, що ці матеріали допоможуть прокурору МКС відкрити розслідування по Україні, в тому числі щодо військових злочинів в Криму. Крім того, ці відомості допоможуть в роботі на міжнародному рівні для припинення незаконного призову в Криму.
  • Чому призов до армії РФ в окупованому Криму є військовим злочином, розповів Олександр СЄДОВ, аналітик Кримської правозахисної групи в програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).