Митрополит Климент звернувся до Генсека ООН за захистом через утиски ПЦУ в Криму

Новини
Митрополит Сімферопольский і Кримський ПЦУ Климент Фото: ru.krymr.com

Митрополит Сімферопольський і Кримський Православної церкви України Климент звернувся до Генерального секретаря ООН Антоніо Гутерріша та представників країн-членів ООН за захистом через утиски ПЦУ та українців в окупованому Росією Криму.

Відповідне відеозвернення митрополита Климента було оприлюднене на полях 75-ї сесії Генасамблеї ООН під час тематичного заходу з прав людини в Криму, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на відео, опубліковане виданням Крим.Реалії.

«Я звертаюся до вас про захист української Православної церкви в Криму… До 2014 року на території Криму діяло 49 релігійних громад, які належали до Української православної церкви Київського патріархату, після 15 грудня 2018 року – до Православної церкви України. Сьогодні на території Криму залишилося шість релігійних громад, Три з них – під загрозою припинення свого існування. Своє право молитися в українській церкві ми шість років виборюємо в російських судах і в Європейському суді з прав людини», – заявив Климент.

Він зазначив, що за час окупації Криму відбулося вже понад 20 судових процесів щодо храмів ПЦУ в Криму і при цьому жоден «російський суд не прийняв рішення, яке б захищало права православних українців Криму».

«Понад 70 прихожан Кримської єпархії звернулись в Комітет ООН з прав людини в Женеві з проханням захистити їх право на релігійну свободу в Криму. Вони чекають захисту і підтримки», – зазначив митрополит.

Він нагадав, що сьогодні під загрозою закриття перебуває головний Кафедральний собор ПЦУ Володимира і Ольги в Сімферополі, оскільки окупаційна «влада» Криму через суди вимагає забрати його будівлю. Крім того, «адміністрація» міста Євпаторія через суд вимагає від Кримської єпархії ПЦУ розібрати церкву, сплатити 50 тисяч рублів судових витрат і повернути земельну ділянку місту.

«Сьогодні тільки за те, що я українець і служу у Православній церкві України мене позбавляють права молитися в своїй українській церкві в Криму. Моє звернення окреслює стан українців Криму. Питання які я сьогодні піднімаю – це питання прав і свобод українців мати свою українську церкву в Криму», – наголосив Климент.

«Прошу представників країн ООН невідкладно почати вести перемовини з Російською Федерацією щодо вирішення цих проблем. Стурбованість – це не шлях вирішення проблеми, який сьогодні присутній у всіх заявах українських та міжнародних організацій. Нам потрібно практичне рішення, яке буде забезпечувати наше конституційне право в Криму молитися в наших храмах Православної церкви України українською мовою за свій народ і за свою державу. Прошу захистити права і свободи релігійної громади ПЦУ в Криму», – заявив митрополит.

Як повідомлялось, 3 листопада в Криму так зване «Управління Федеральної служби судових приставів по Республіці Крим» надіслало митрополиту Клименту документи з вимогою у строк до 3 листопада знести храм ПЦУ «Неопалима купина» у Євпаторії та сплатити штраф у розмірі 50 тис. рублів.

Нагадаємо:

  • 28 червня 2019 року «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше УПЦ КП – ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
  • 4 серпня 2020 року Верховний суд РФ відмовився переглянути рішення про виселення громади ПЦУ з кафедрального собору в Сімферополі.
  • У листопаді 2019 року окупаційний «Євпаторійський міський суд» ухвалив знести дерев’яний храм Православної церкви України, будівництво якого було розпочато ще до окупації півострова Росією в 2014 році. «Суд» задовольнив позовну заяву «адміністрації Євпаторії» до Громади в ім’я Пречистого образу Божої Матері «Неопалима Купина», Управління Кримської Єпархії Української православної церкви «про звільнення муніципальної земельної ділянки та проведення робіт з демонтажу зведеної будови».
  • 23 липпня 2020 року архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент отримав постанову так званої «служби судових приставів Криму» про знесення церкви ПЦУ в Євпаторії у п’ятиденний термін. Площа ділянки, яку окупаційна адміністрація вимагає звільнити, усього 30 кв. м.