В Криму буритимуть 28 свердловин – шукатимуть воду

Новини
Бурение скважины в Старом Крыму

Двадцять свердловин на території окупованої АР Крим і ще 8 у Севастополі обіцяють пробурити окупанти, аби знайти воду. 

Про це повідомляє пресслужба окупаційного “міністерства економічного розвитку” Криму із посиланням на слова заступника “міністра економрозвитку” Сергія Назарова. 

«Дані роботи забезпечать додаткову подачу води в системи водопостачання Криму і Севастополя, – сказав Сергій Назаров. – Воду з пробурених свердловин регіону важливо встигнути подати до кінця року жителям Криму».

Раніше Назаров повідомляв, що Мінекономрозвитку РФ на два тижні раніше встановленого терміну направило понад 870 млн рублів на оперативні заходи щодо забезпечення водою мешканців окупованого Криму з федерального бюджету «бюджетам регіонів».

Як повідомлялось, в результаті посухи в окупованому Криму в водосховищах, які забезпечують водопостачання Сімферополя, залишився мінімальний обсяг води.

29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».

Нагадаємо:

  • З 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.