Новітній середній розвідувальний корабель ВМСУ (по темі «Лагуна»), який проходить зараз випробування в Одесі, отримав ім’я «Сімферополь» – на честь столиці Автономної Республіки Крим, яка зараз незаконно окупована Росією.
Про це повідомляє одеське видання «Думская» з посиланням на джерела в Міноборони України.
Корабель побудований на київському суднобудівному заводі «Кузня на Рибальському» на основі корпусу риболовецького траулера проекту 502ЕМ.
На воду корабель був спущений 23 квітня 2019 року, а 21 жовтня його відбуксирували в Одесу на підприємство «Судноверф Україна» для установки обладнання та проведення випробувань.
«Сімферополь» оснащений новітньою українською станцією радіотехнічної розвідки «Мельхіор», створеної фахівцями ДП «НДІ радіолокаційних систем» Квант-Радіолокація». Вона працює в пасивному режимі і залишається непоміченою, аналізуючи радіочастотний спектр, що випромінюється кораблями, літальними апаратами або береговими об’єктами. Максимальна дальність виявлення цілей РЛС «Мельхіор» – до 450 км, однак усі характеристики радіоелектронної апаратури залишаються секретними.
Перший вихід в море на ходові випробування новий СРК зробив 30 січня 2020 року.
Довжина корабля 55 метрів, ширина 10, водотоннажність 1200 тонн, швидкість до 12 вузлів.
У складі ВМСУ вже був середній розвідувальний корабель з назвою «Сімферополь». СРК проекту 861 був побудований в 1973 році на верфі в польському Гданську і отримав назву «Юпітер». З 1996 року прийнятий до складу ВМСУ, змінив назву на «Сімферополь» і бортовий номер U543. У 2012 році корабель був списаний, 2 березня 2014 року відбуксируваний в Інкерманську бухту Севастополя на утилізацію.
Нагадаємо:
- 7 жовтня 2020 року Велика Британія та Україна домовилися про спільне виробництво ракетних катерів для українських Військово-Морських Сил. Меморандум про посилення співпраці між Україною та Сполученим Королівством у військовій і військово-технічній сферах, що передбачає переоснащення ВМСУ, був підписаний в присутності президента Володимира Зеленського, який перебував у Великій Британії з офіційним візитом.
- У грудні 2020 року Україна та Туреччина підписали угоди про передачу технологій та виробництво протичовнових корветів типу Ada і ударних безпілотних авіаційних комплексів типу Bayraktar для потреб ВМСУ.