Зеленський задекларував 4,59 млн грн роялті, отриманих від діяльності Кварталу 95 і Кіностолиці

Новини

Президент України Володимир Зеленський задекларував додаткові 4,5 млн доходу. Це роялті, які він отримав від «Кварталу 95» і «Кіностолиці» перед Новим роком.

Про це свідчать дані з реєстру декларації президента.

ТОВ «Квартал 95» перерахувало президенту 4 мільйони 354 тисячі гривень, а ТОВ «Кіностолиця» — 235 тисяч гривень.

«Квартал 95» — це творче об’єднання, що займається виробництвом розважальних програм. Засновником є нинішній президент Володимир Зеленський. ТОВ «Кіностолиця» входить до групи «Квартал 95».

Роялті — це періодичні виплати продавцю ліцензії за право користуватися активами, найчастіше правами інтелектуальної власності.

У 2019 році дохід Зеленського від «Кварталу 95» склав майже 5 мільйонів гривень. Президент отримав 4 мільйони 880 тисяч гривень роялті від «Кварталу 95», а також 104 тисяч гривень за користування торговою маркою.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) 31 грудня відновило роботу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Реєстру декларацій) після модернізації.

Завдяки модернізації НАЗК зробило Реєстр декларацій зручнішим для суб’єктів декларування.

Серед ключових оновлень:

  1. Персональні дані в чернетках документів не зникають. Суб’єкт декларування може заповнювати документи з різних пристроїв та з різними кваліфікованими електронними підписами (КЕП).
  2. Декларант може переглянути й завантажити всі подані ним документи з персональними даними у форматі HTML і PDF зі свого кабінету.
  3. Зручніша робота з КЕП. У разі використання декларантом декількох КЕП відсутня необхідність проводити процедуру зміни КЕП у Реєстрі декларацій.
  4. Відтепер у Реєстрі декларацій можливо подати повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента в електронній формі. Раніше суб’єкти декларування повинні були подавати їх тільки в паперовій формі.

НАЗК попередило, що перенесення деяких даних із кабінетів користувачів ще триває і всі дані будуть відновлені вже найближчим часом.

Нагадаємо:

  • 27 жовтня 2020 року КСУ визнав такою, що не відповідає Конституції, статтю 366-1 Кримінального кодексу України, що встановлює кримінальне покарання за недостовірне декларування осіб, уповноважених на виконання державних функцій.
  • Рішення також визнає неконституційними положення закону «Про запобігання корупції», зокрема положення про відкритий доступ до декларацій, положення щодо контролю та перевірки декларацій та положення про відповідальність за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення.
  • 15 грудня 2020 року Верховна Рада повернула Національному агентству з питань запобігання корупції повноваження з перевірки декларацій, які були заблоковані Конституційним судом. Однак у НАЗК є три суттєві зауваження до ухвалених парламентом законів. 24 грудня президент Володимир Зеленський їх підписав.