Правозахисники розповіли, в яких нелюдських умовах на КПВВ «Новотроїцьке» люди, які прибули з окупованої території Донецької області і не можуть або не мають можливості встановити на телефони мобільний додаток «Дій вдома», змушені чекати відправлення на обсервацію.
Про це повідомили спостерігачі Благодійного фонду «Право на захист», які чергують на КПВВ.
Як пояснюють правозахисники, громадяни, які мають відправлятися в місце обсервації, змушені перебувати на КПВВ до закінчення його роботи, після чого їм надають автобус.
«Початок зими видався аномально теплим, але люди, які чекають на КПВВ «Новотроїцьке», так не вважають. Від кінця грудня у пункті пропуску не працюють обігрівачі, тож у модулях дуже холодно. Відтак ті, кого відправляють на обсервацію, упродовж усього дня чекають на автобус в нелюдських умовах і не мають де зігрітися», – розповіли спостерігачі.
«Щоб хоч якось допомоги тим, хто опинився в скруті і кого доправляють на обсервацію, наші колеги намагаються допомогти і продовжують роздавати продуктово-продовольчі набори. Крім того, ми надаємо юридичні консультації на КПВВ, тож ви завжди можете звернутися по допомогу до моніторів БФ «Право на захист»», – додали у Фонді.
Напомним:
- 16 грудня 2020 року у Донецькій області на КПВВ «Новотроїцьке» на лінії розмежування відкрито сучасний багатофункціональний сервісний центр та працює відділення Ощадбанку, послугами якого можуть користатись як громадяни, що живуть на непідконтрольній території Донбасу, так і місцеві мешканці.
- Однак після відкриття на КПВВ «Новотроїцьке» в сервісному центрі для надання ряду державних послуг були запущені не всі функції.
- 5 січня 2021 року Кабмін України прийняв постанову, якою дозволив проводити в КПВВ тестування на коронавірус осіб, які прибувають з територій окупованого Криму і Донбасу не тільки методом ПЛР, а й за допомогою експрес-тесту на визначення антигену COVID-19.