Українська сторона 24 лютого надала автобуси-човники для перевезення громадян через КПВВ «Золоте» і «Щастя», однак російська сторона знову відмовила у відкритті КПВВ зі свого боку на лінії розмежування в Луганській області.
Про це повідомила Українська делегації для участі в Тристоронній контактній групі (ТКГ) у Facebook.
«Тиждень ми чекали реакції у відповідь російської сторони. Сьогодні з 7:40 білий автобус чекає в «Щасті». Жовтий – у «Золотому». Російська сторона знову відмовила у відкритті КПВВ зі свого боку», – йдеться у повідомленні.
У зв’язку з цим українська сторона чекає на відповідну оцінку таким рішенням з боку держав-партнерів і міжнародних гуманітарних організацій.
В українській делегації розцінили ситуацію, що склалася, як неспроможність російської делегації «розрізнити різницю між справами та словами».
«На словах вони постійно скаржаться на важку долю українських громадян (яких тримають у заручниках на окупованих територіях). Коли доходить до справи, можливість нашим громадянам виїхати з тимчасово окупованих територій та отримати адміністративні послуги, пенсії та соціальні виплати, блокується з 10 листопада», – заявили представники України.

Наданий українською стороною автобус-човник в КПВВ «Щастя» Фото: facebook.com/UkrdelegationTCG
Як повідомлялось, за даними правозахисників, як миниму до кінця квітня окупаційні адміністрації в ОРДЛО не мають наміру відновлювати нормальний режим роботи КПВВ на лінії розмежування, який існував до введення карантинних обмежень. Окупанти прагнуть, щоб жителі ОРДЛО менше їздили на підконтрольну територію України і більше в Росію.
Нардеп Муса Магомедов заявив, що незаконні угруповання «Л-ДНР» не відкривають КПВВ на лінії зіткнення на Донбасі, оскільки заробляють на переведенні в готівку пенсій жителів ОРДЛО, які не можуть виїхати з окупованої території, щоб їх отримати самостійно.
Нагадаємо:
- 10 листопада 2020 року Україна відновила роботу семи контрольних пунктів в’їзду-виїзду на лінії розмежування на Донбасі: «Гнутове», «Новотроїцьке», «Мар’їнка», «Майорське» в Донецькій області, а також «Станиця Луганська» та нові КПВВ «Щастя» і «Золоте» в Луганській області. Однак працюють лише два КПВВ – «Станиця Луганська» і «Новотроїцьке», інші бойовики блокують.
- Управління ООН з координації гуманітарних справ прогнозує, що робота КПВВ на лінії розмежування на Донбасі буде залишатися істотно обмеженою мінімум до середини літа 2021 року.
- 11 лютого 2021 року в ООН закликали зняти обмеження на свободу пересування через лінію зіткнення сторін на Донбасі та забезпечити регіон необхідною кількістю КПВВ. В ООН також закликали РФ вивести свої війська з української території, та забезпечити вільний доступ представників міжнародних гуманітарних організацій на окуповані території України.