Україна ввела санкції щодо кремлівської організації «Россотрудничество», на блокуванні роботи якої в Україні ЦЖР наполягав з 2015 року

Новини

Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про введення санкцій щодо 11 російських компаній і організацій, включаючи Федеральне агентство у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном, і з міжнародного гуманітарного співробітництва («Россотрудничество»).

Усього під санкції потрапили 68 юридичних осіб, за даними СБУ, пов’язаних із 10 контрабандистами, проти яких РНБО ввела персональні санкції, передає Liga.net.

Перелік контрабандистів, за даними РНБО:

Іван Бокало (зареєстрований – Львів)
Валерій Пересоляк (село Минай Закарпатської області, президент футбольного клубу «Минай»)
Юрій Кушнір (село Старий Вовчанець Чернівецької області)
Олександр Єрімічук (Чернівці)
Орест Фірманюк (Виноградів Закарпатської області)
Вадим Альперін (Одеса)
Олександр Чудаков (Одеса, один з підозрюваних у справі ексголови Нацполіції Одещини Дмитра Головіна щодо розкрадання речових доказів (цигарок)
Віктор Шерман (Одеса, бізнесмен, фірми якого займаються морськими вантажоперевезеннями)
Олександр Кравченко (Одеса)
Володимир Дідух (львівський кримінальний авторитет, відомий за прізвиськом «Вова Морда»)

Голова «Россотрудничества» Євгеній Прімаков заявив, що організація ще не отримувала офіційних повідомлення від української влади. При цьому він висловив побоювання щодо безпеки керівниці київської філії, якій нібито щось загрожує. Формально вона є співробітницею посольства РФ в Україні і має дипломатичний статус, повідомляють «РИА Новости».

Євгеній Прімаков

Санкції щодо «Россотрудничества» напередодні анонсував міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко. Приводом для звернення міністра до РНБО став оголошений філією цього агентства «творчий конкурс» «День Шевченка», якого організатори назвали «російсько-українським поетом».

Федеральне агентство у справах Співдружності незалежних держав, співвітчизників, що проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці, також відоме як «Россотрудничество», було створено розпорядженням президента РФ Дмитра Медведєва в 2008 році.

Темою співвітчизників у Росії опікується спеціальне Федеральне агентство у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці – скорочено Россотруднічество. Воно є правонаступником організацій «дружби і співробітництва», під прикриттям яких зазвичай працювали за кордоном агенти радянських спецслужб.

Про методи і виконавців концепції «м’якої сили» Росії в Україні – представництво «Россотрудничества» і фонд «Русский мир» – читайте в розслідуваннях Центру журналістських розслідувань для програми Слідство.інфо «М’яка сила» і «Резиденти».

Нагадаємо:

  • 19 вересня 2017 року народний депутат Ірина Фріз повідомила, що на розгляд Верховної Ради планують винести законопроект про денонсацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про заснування та умови діяльності інформаційно-культурних центрів від 1998 року, на підставі якого в Україні діють російські організації. Вона також зазначила, що російське федеральне агентство «Росспівробітництво» має бути внесено до списку санкцій, як організація, яка створює загрозу національній безпеці України.
  • 27 вересня 2017 року голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявив, що Меджліс буде вимагати припинення діяльності російських організацій на території України, включаючи представництва «Россотрудничества».
  • У лютому 2018 року заступник голови СБУ Віктор Кононенко повідомив, що СБУ неодноразово просила РНБО внести представництво Російського центру науки і культури (Россотрудничество) до українського санкційного списку, але рішення щодо цієї організації не прийнято.